Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 23 lutego 2017

Anhusz - Martine Madden

Tytuł : Anhusz 
Tytuł oryginalny : Anyush 
Autor : Martine Madden 
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 17.02.2017
Liczba stron : 420
Egzemplarz :  recenzencki 


" OPOWIEŚĆ BĘDĄCA DOWODEM NA TO, ŻE MIŁOŚĆ TO DZIKI KWIAT, KTÓRY WYROŚNIE NA KAŻDYM, NAWET SKALANYM KRWIĄ GRUNCIE
Urokliwa sceneria wybrzeża Morza Czarnego oraz wesele przyjaciółki wprawiają Anhusz Czarkudian w nostalgiczny nastrój. Kobieta marzy o życiu poza swoją niewielką, nie dającą żadnych perspektyw ormiańską wsią. Realia okrutnego konfliktu zbrojnego nie pomagają w realizacji celów. Na dodatek Anhusz doskonale zdaje sobie sprawę, że miłość to nieprzewidywalna i nieokiełznana siła. Na przekór społecznym normom, wdaje się w sekretny i niebezpieczny romans z oficerem tureckim – Dżahanem Orfaleą. Na tle szalejącej I wojny światowej Ormianie są uznawani za nieprzyjaciół stanu, a okrutnym zbrodniom nie ma końca.
JAK POGODZIĆ SIĘ Z LOSEM SKORO MIESZKAŃCY ARMENII TO WROGOWIE STANU, A DO SZALEŃSTWA KOCHA SIĘ PRZEDSTAWICIELKĘ TEGO NARODU? "

Bardzo polubiłam się z literaturą, która opowiada o Ormianach. Nie przejdę obok takiej pozycji obojętnie po przeczytaniu „ Dziedzictwo Orchana „ , w której się zakochałam. Czy tak samo było z Anhusz ? Przekonajcie się sami czytając dalszą część recenzji.

Książka opowiada o Ormianach którzy mieszkają na terenach państwa Osmańskiego. Anhusz to 20 - letnia ormianka , która żyje w czasach I wojny światowej. Gdy poznaje kapitana Dżahana wie , że nie może z nim być. Jednak coś ich do siebie ciągnie. Gdy jednak Dżahan zostaje wysłany do innego miasta , dziewczyna uczy się żyć bez niego. Jednak on wraca po 2 latach i wie o rzeczach które wszyscy za wszelką cenę chcą ukryć przed światem. Jak skończy się zakazana miłość ? Czy będzie trwała aż do śmierci ?

Jak wiecie dużo jest książek , które mówią o zakazanej miłości. Jednak gdy czytamy o miłości Ormiańskiej kobiety do Tureckiego mężczyzny, to w tamtych czasach nie powinniśmy nawet o tym pomyśleć. Było to zakazane , gdyż Turcy byli oprawcami Ormian. Nie mogli na nich patrzeć a tym bardziej wdawać się w romans. O ślubie już nie było mowy. Jednak ta dwójka zakochała się w sobie i chociaż musieli ukrywać swoją miłość , udawało im się żyć ze sobą. Mamy tutaj obraz I wojny światowej, który sam w sobie nie jest przyjemny do czytania.


Autorka napisała naprawdę ciekawą powieść , którą czytałam z zapartym tchem i od której nie chciałam odejść. Ciągle miałam w pamięci opisy wojny i miłości. Myślę , że jest to naprawdę ciekawa książka , która pokazuje nam rzeczywistość. Myślę , że książka jest obowiązkowa dla osób, którym spodobało się „Dziedzictwo Orchana „, gdyż jest to literatura równie dobra co tamta. Polecam z czystym sumieniem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz