Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 8 lutego 2017

Dziennik kasztelana - Evžen Boček

Tytuł : Dziennik kasztelana
Tytuł oryginalny : Deník kastelána
Autor : Evžen Boček
Wydawnictwo : Stara szkoła
Data wydania : 27.01.2017
Liczba stron 220
Egzemplarz : recenzencki


" Ta powieść chwyta za gardło i trzyma do ostatniej strony!
Zmęczony metropolią Wiktor wyjeżdża z Pragi, by zostać kasztelanem morawskiego zamku. Pragnie odnaleźć wewnętrzną równowagę i zażegnać kryzys małżeński. Jednak wizja spokojnego życia wśród zabytkowych mebli i dzieł sztuki szybko odchodzi w zapomnienie. Na zamku czeka dość zagadkowy personel oraz… demony przeszłości.
Tajemnicze odgłosy i niewyjaśnione zdarzenia przejmują władzę nad Wiktorem i jego rodziną. Czy mają swoje wytłumaczenie? Czy racjonalny umysł Wiktora rozwikła tajemnicę zamku?
Pamiętajcie: niczemu się tutaj nie dziwcie! "

Z wielkim zapałem przeczytałam tę pozycję i jestem szczęśliwa, bo jest to książka godna pochwały i najwyższej nagrody. Jeśli szukacie czegoś w klimatach „ Ostatniej arystokratki „ to nie będzie to książka dla was. Nie jest to mocno śmieszna książka, przy której zrywa się boki. Nie powiem również, że jest to książka bez poczucia humoru, bo tak również nie jest, jeśli jednak szukacie czegoś z komedią w tle to nie sięgajcie po tę pozycję. Jeśli szukacie książki, która zbierze was w podróż po starym zamku, jego historiach i tajemnicach to jak najbardziej czytajcie.


Wreszcie odnalazłem swoją mantrę: Niczemu się tutaj nie dziwić.


Wiktor tytułowy kasztelan musi przejść długą drogę, aby odbudować zamek oraz wrócić go do dawnej sławy. Jednak życie na zamku nie jest wcale takie proste. Prześladują go duchy, jego pracownicy nie do końca zaliczają się do normalnych. A figury woskowe nie dają normalnie funkcjonować. W nocy dzieją się dziwne rzeczy, które nie dają spać. Gdy na zamek przyjeżdża Iwonka z córką Ewą i wydaje się, że wszystko idzie po ich myśli. Mała Ewa wpada w głęboką depresję i nikt nie jest w stanie jej pomóc. Jak potoczą się dalsze losy naszego kasztelana ? Trzeba przeczytać książkę, gdyż nie mogę zdradzić wam wszystkiego.Jeśli lubicie książki, w których poczucie humoru jest specyficzne, a bohaterowie niebanalni to jest to książka idealna dla was. Autor idealnie wykreował nam bohaterów, których się albo kocha, albo nienawidzi. Jeśli jesteście natomiast fanami stylu pisania autorka to nie zastanawiajcie się ani chwili tylko czytajcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz