Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 18 lutego 2017

Ogień , który ich spala - Brittainy C. Cherry

Tytuł : Ogień , który ich spala 
Tytuł oryginalny : The Fire Between High & Lo
Autor : Brittainy C. Cherry 
Cykl : Elements. Żywioły 
Tom : 2
Wydawnictwo : Filia
Data wydania : 25.01.2017
Liczba stron : 450
Egzemplarz : recenzencki BESTSELLER


" Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam. 
Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku.Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim. Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro.
Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek.
Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha. "

Jak czytacie mojego bloga to wiecie , że bardzo mocno spodobały mi się książki Brittainy C. Cherry. Dzisiaj przyszedł czas, aby napisać kilka słów o drugim tomie z serii  Żywioły  czy ta książka również powaliła mnie na kolana ? Czy rozerwała moje serce i doprowadziła mnie do łez ? Przekonajcie się sami.


Ona dziewczyna z dobrego domu, można pomyśleć, że ma wszystko, o czym marzy. Jednak nie do końca tak to wygląd. Despotyczna matka, ojciec którego nigdy nie ma i siostra. Chociaż Alyssa to naprawdę uzdolniona młoda kobieta, matka na każdym kroku neguje to, że chce wiązać życie właśnie z muzyką. On chłopak wychowany w patologicznej rodzinie, matka ćpunka, która na każdym kroku poniża Logana, szanuje tylko jego brata, który ma innego ojca niż chłopak. Jednak chłopak postanawia opanować się i chociaż ta dwójka ludzi nie powinna się w sobie zakochać. Tak się dzieje, ale co spotka ich po drodze ile przeszkód, bólu i cierpienia będzie z nimi. Czy miłość zwycięży wszystkie przeszkody ? Czy ogień nie zgaśnie ? Musicie przekonać się sami.

Autorka naprawdę trafnie celuje wprost w nasze serca. Nie idzie nie zakochać się w jej stylu pisania, jakich to cudownych bohaterów tworzy, jak idealnie są dopracowani i jak jesteśmy w stanie się z nimi zżyć. Ile daje nam z siebie. Każda jej książka jest inna. Kolejne coraz lepsze i jeszcze bardziej chwytające za serce. Myślę, że autorka przemówi do wielu osób, jak i do starszych tak i do nastolatek. Nie płakałam przy tej powieści, ale myślę, że nie jedna osoba uroniła chodź by łzę.


W książce nie zobaczymy tylko wątku miłosnego. Autorka bardzo sprawnie wtrąca nam wiele pobocznych wątków, ale równie ważnych (uzależnienie, ciąża, choroba). Możemy razem z bohaterami przechodzić przemiany, płakać z nimi nad tym, co ich spotyka. I chociaż jest trudno zawsze znajdzie się wyjście z sytuacji. Czasami dobre, czasami złe, ale zawsze jakieś.


 Ogień, który ich spala  polecam wszystkim, którzy lubią styl pisania autorki. Coś dla młodzieży, ale i starsza osoba znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników książek, które opowiadają o poważnych rzeczach oraz z wątkiem miłosnym.2 komentarze:

  1. Czytalam i jak zawsze autorka trzyma poziom

    OdpowiedzUsuń
  2. Chociaż czytałam "Powietrze, którym oddycha" i również "Ogień, który ich spala" to uważam, że w tej części autorka trochę przesadziła. Dla mnie to już nie była powieść romantyczna tylko dramat. Poruszyła tak wiele wątków, że sama czekałam na to, aż ktoś umrze (i co się stało, jeżeli wiesz co mam na myśli) mimo wszystko styl autorki taki jest i na pewno sięgnę po kolejny tom, mam nadzieje, że nie będzie równie dramatyczny jak ten.

    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń