Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 12 lutego 2017

Najdłuższa noc - Marek Bukowski , Maciej Dancewicz

Tytuł : Najdłuższa noc 
Autor : Marek Bukowski , Maciej Dancewicz 
Wydawnictwo : MUZA SA
Data wydania : 26.01.2017
Liczba stron : 384
Egzemplarz : recenzencki 


" Krwawa belle époque.
Kraków, grudzień 1904 roku. Na Plantach zostaje znalezione brutalnie okaleczone ciało kobiety. Nie ma przy nim żadnych dokumentów ani rzeczy osobistych, więc zidentyfikowanie ofiary jest niemożliwe. Trzy miesiące później dochodzi do kolejnej zbrodni. Czyżby miasto terroryzował seryjny morderca? 
Kraków paraliżuje strach. Miasto huczy od plotek. Mordercę należy znaleźć, zanim popełni kolejną zbrodnię. 
Początek XX wieku, belle époque, czas rozkwitu nie tylko sztuki, ale także techniki. Teatr miejski przy placu Świętego Ducha posiada własną elektrownię, po ulicach miasta jeżdżą już pierwsze automobile. W Krakowie otwiera się nowoczesne laboratorium kryminalistyczne, a informacje zdobyte dzięki nowym metodom będą miały ogromne znaczenie dla prowadzonego śledztwa. Nawet najwięksi sceptycy przyznają wkrótce, że działalność laboratorium jest doprawdy imponująca. 
Misternie skonstruowana intryga, morderstwa popełniane z zimną krwią, przestępczy Kraków i tajemnicza symbolika – „Najdłuższa noc” to książka, której lektura usatysfakcjonuje nawet najwytrawniejszych czytelników kryminałów. Autorzy Marek Bukowski i Maciej Dancewicz, nie tylko przedstawiają mroczną historię i tworzą pełnokrwistych bohaterów. Pokazują również, jak rodziła się nowa epoka, jak wyglądało zderzenie postępu cywilizacyjnego i przełomu obyczajowego ze światem biedy i zabobonów. " 


Zapragnęłam przeczytać tę pozycję dlatego, że niebawem na tvn-ie ma się pokazać serial, który wymyślili autorzy książki. Wiedziałam, że nie mogę przejść obok tej pozycji obojętnie i nie zawiodłam się, bo książka jest warta zachodu.

Książka opowiada nam o Krakowie XX wieku. Na ulicy zostaje znaleziona dziewczyna, która została w brutalny sposób okaleczona. W bestialski sposób ktoś wyłupał jej oczy. Nie jest to jedyna ofiara mordercy psychopaty. Niedługo później policja odnajduje obciętą głowę kolejnej dziewczyny. Gdy odnajdują podejrzanego, całe śledztwo staje na głowie. Czy zabójca nadal jest na wolności ? Czy osoba siedząca za kratami jest niewinna ?

Książka napisana jest naprawdę przyjemnym językiem. Czyta się ją lekko i szybko, przez co jesteśmy wstanie pochłonąć ją w jeden dzień. Jest to naprawdę wciągająca lektura, chociaż nie jest to kryminał idealny. Są pewnie niespójne fakty, ale mimo wszystko, książka naprawdę zyskała w moich oczach. Mam nadzieje, że serial również mnie nie zawiedzie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz