Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 13 stycznia 2019

Skandal - L.J. Shen

Tytuł: Skandal
Tytuł oryginalny: Scandalous
Autor: L.J. Shen
Cykl: Święci Grzesznicy
Tom: 3
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 03.10.2018
Liczba stron: 304
Egzemplarz: recenzencki


Nazywają go Cichy nie bez powodu. Jest surowy, oziębły, wyrachowany i rzadko się odzywa. A kiedy to robi, w jego słowach słychać pogardę. A kiedy to robi, jego słowa nie są przeznaczone dla mnie. A kiedy to robi, mój żołądek fika koziołki, a mój świat wywraca się do góry nogami. Ma trzydzieści trzy lata. A ja osiemnaście. Jest samotnym ojcem i partnerem biznesowym mojego ojca. A ja jestem dla niego tylko dzieckiem i córką jego wroga. Jest emocjonalnie niedostępny. I… coś do niego czuję. Coś, czego nie powinnam. Trent Rexroth złamie mi serce. Nieszczęście wisi w powietrzu, jest wyryte w mojej duszy. A mimo to nie potrafię trzymać się od niego z daleka. Skandal jest ostatnią rzeczą, której potrzebuje moja rodzina. Ale właśnie ten skandal im zapewnimy. Och, to będzie piękny chaos "

L.J. Shen to autorka, która zyskała grono fanów w Polsce, dzięki swojej serii " Święci grzesznicy ". W skład serii jak na razie wchodzą trzy książki: Intryga, Chaos oraz Skandal, o którym dzisiaj wam opowiem kilka słów. Bardzo polubiłam Barona, Deana jednak to Cichy ciekawił mnie ze wszystkich najbardziej. Długo czekałam, aż będę mogła przeczytać tę książkę i udało mi w końcu i jestem zadowolona, bo to jest najlepszy tom tej serii.

Trent Rexroth to milioner, który sam wychowuje swoją córkę Lunę. Dziewczynka z dnia na dzień przestała mówić i Trent nie wie jak ma do niej dotrzeć. Cichy, bo tak na niego mówią przyjaciele, stara się za wszelką cenę dowiedzieć, dlaczego Jordan chce się go pozbyć z firmy. Gdy w pracy pojawia się Edie córka jego największego wroga, Trent wie, że musi utrzymać się na powierzchni dla swojej córeczki.

Edie to dziewczyna, która gardzi swoim ojcem. Martwi się o matkę i Theo, jednak to Jordan nie daje jej żyć. Dziewczyna zaczyna przez to gardzić bogatymi osobami i okrada ich. Pech chciał, że jej ofiarą staje się matka nikogo innego jak Trenta. Edie musi zacząć pracę w firmie mężczyzn, a ojciec każę jej zdobyć wszystkie osobiste przedmioty Cichego. Jak później się okazuje, sprawy komplikują się jeszcze bardziej, niż wszyscy zakładali.

" Skandal " to najlepsza część tego cyklu. Oczywiście każdą miło mi się czytało, jednak to Trent zyskał w moich oczach wiele szacunku. Sam musi wychować swoją malutką córkę, która z dnia na dzień przestała mówić. Val matka Luny uciekła, zostawiając ją z ojcem. Edie to również kobieta, która nie ma łatwego życia. Przechodzi przez piekło zgotowane przez własnego ojca. Książka naprawdę życiowa i muszę powiedzieć, że jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to musicie poznać. A w znacie tę autorkę ? A może nie lubicie takich książek ?

Kiedy nie mówisz, ludzie zakładają, że nie słuchasz. Przestają prosić cię o przysługi. Przestajesz ich obchodzić. Ludzie uwielbiają dźwięk głosów, swoich i innych. " 15 komentarzy:

 1. Czytałam dwie części tej serii to obie bardzo mi się nie podobały. Więcej się nie skuszę :/

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze przykro, kiedy książki nie spełnią pokładanych w nich nadziei.

   Usuń
  2. Rozumiem no są one raczej specyficzne ;)
   Izabela też tak sądzę ;)

   Usuń
 2. Będę musiała nadrobić tę serię, bo bardzo mnie kusi <3

  Buziaki,
  coraciemnosci.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że nie przepadam za takimi klimatami, ale cieszy, kiedy spotkanie z książką zalicza się do udanych. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię takich książek, ale zainteresował mnie wątek mutyzmu u córki głównego bohatera. Mam tylko pytanie czy to jest rozwinięte? Czy jest tu jakaś forma terapii, pracy ze specjalistą? Bo jeśli tak, to chętnie spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przepadam za podobnymi gatunkowo powieściami, niemniej wydaje się, że w tej książce wątek rodzic-dziecko został ciekawie zarysowany.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam poprzednich tomów :(


  Pozdrawiam serdecznie ♥♥
  Nie oceniam po okładkach

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam pierwszą część i mi się podobała, a następne tomy na pewno przeczytam jak tylko będę miała okazję. 😊

  Pozdrawiam serdecznie 😀

  OdpowiedzUsuń