Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 23 listopada 2016

Być jak Audrey Hepburn - Mitchell Kriegman

Tytuł : Być jak Audrey Hepburn
Tytuł oryginalny : Being Audrey Hepburn
Autor : Mitchell Kriegman
Wydawnictwo : Kobiece
Data wydania : 18 listopada 2016
Liczba stron : 432
Egzemplarz : recenzencki

" Opowieść o tym, jak jedna mała czarna może całkowicie zmienić życie młodej dziewczyny…
19-letnia Lisbeth ucieka od monotonii życia codziennego, oglądając filmy z Audrey Hepburn w roli głównej. Na co dzień pracuje w miejscowym barze jako kelnerka, jednak to zajęcie nie daje dziewczynie żadnych perspektyw na dalszy rozwój.
Pewnego dnia otrzymuje rewelacyjną wiadomość od swojej przyjaciółki Jess – stażystki w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Okazuje się, że na najważniejszym wydarzeniu modowym Met Gala, odbywającym się przy udziale nowojorskich celebrytów i rekinów biznesu z Wall Street, zostanie wystawiona pierwotna wersja legendarnej sukienki od Givenchyego, którą miała na sobie Audrey Hepburn w filmie Śniadanie u Tiffany’ego. Lisbeth, długo się nie zastanawiając, wyrusza w podróż do Wielkiego Jabłka.
Już na miejscu, w tajemnicy przed wszystkimi, a także dzięki pomocy Jess, Lisbeth przymierza słynną suknię. Dodatkowy makijaż i fryzura à la Audrey Hepburn sprawiają, że część osób bierze bohaterkę za elegancką i prominentną celebrytkę.

Wkrótce, dzięki sukienkom vintage swojej babci oraz modowej smykałce Jess, Lisbeth odnosi niebywały sukces w elitarnej socjecie Manhattanu, skupiając na sobie uwagę księżniczki popu Tabithy Eden oraz wpływowego ZK Northcotta, następcy potentata gazowego. Jednak w niedługim czasie Lisbeth przekonuje się, że jej nowe życie – pełne zaskakujących zwrotów akcji – wcale nie jest usłane różami, zaś ludzie, którzy przebywają w jej otoczeniu, mają wobec niej podejrzane zamiary. Młoda kobieta będzie musiała się zastanowić, co tak naprawdę liczy się w życiu: znajomość z reprezentantami nowojorskiej elity czy może relacje z tymi osobami, które znają prawdziwą Lisbeth."


Książka jest naprawdę świetnie napisana. Nie wiedziałam, kiedy przewróciłam ostatnią kartkę i musiałam przebrnąć przez fakt, że to już koniec. Co dobre szybko się kończy. Mam nadzieje, że autor jeszcze coś napiszę, bo ma do tego talent.


Wiesz, czasem źli ludzie nie okazują się tacy źli, a dobrzy ludzie nie są nawet w połowie tak dobrzy, jak się wydaje.

Lisbeth nie miała łatwego życia. W rodzinie nie czuła się kochana, dlatego postanowiłam, że wcieli się w swoją fankę Audrey Hepburn. Pewnego razu ubiera przepiękną sukienkę, która otwiera jej drogę do świata gwiazd i celebrytów. Jest szczęśliwa, ale wcale nie tak do końca. Uświadamia sobie, że nie do końca tego chciała.


Usta kłamcy mogą być pełne prawdy, ale to wciąż kłamca. Uważaj komu ufasz.


Uwielbiam tę książkę i jestem wdzięczna autorowi. Mimo, że jest nim mężczyzna poradził sobie świetnie z napisaniem książki typowo kobiecej gdzie wyśmienicie wcielił się uczucie, które władają kobiecym umysłem. Pozycja lekka i przyjemna. Czyta się ją niezmiernie szybko. Myślę, że to dobra pozycja dla każdej kobiety nawet już nastolatki, która dopiero wkracza w świat „ dorosłych „.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz