Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 1 listopada 2016

Chłopak z sąsiedztwa - Kasie West

Tytuł : Chłopak z sąsiedztwa 
Tytuł oryginalny : On the Fence 
Autor : Kasie West 
Wydawnictwo : Feeria Young 
Data wydania : 12 października 2016
Liczba stron : 350
Egzemplarz : recenzencki . NOWOŚĆ 

" Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak…
Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić. "

Wiedziałam, że spodobał mi się styl pisania autorki po jej pierwszej przeczytanej książce, teraz wiem, że nie wyobrażam sobie, aby nie przeczytać wszystkich pozycji, jakie wyda Pani West.

Ponieważ to tutaj jest jak sen. Nie musi być prawdziwe. Wydaje się niemal, że unosimy się tuż za granicą świadomości, mogąc mówić wszystko, cokolwiek zechcemy, a rankiem, jak to bywa ze snami, ten stan się powoli rozwiewa.To tak, jakbyś ty spał teraz w swoim łóżku tam na górze, ja zaś w moim, a tę rozmowę toczyła nasza podświadomość.

Książka opowiada nam losy szesnastoletniej Charlie, która od śmierci swojej mamy otacza się tylko gronem chłopaków. Można powiedzieć, że jest to totalna chłopczyca, która woli sport i swoich braci niż zakupy i inne rzeczy, które dziewczyny wręcz uwielbiają. Nie interesuje, się ciuchami a o makijażu nie ma w ogóle pojęcia. Gdy dostaje kolejny mandat i ojciec każe, jej poszukać pracy, zostaje zatrudniona w ekskluzywnym butiku z ciuchami. Wpada w świat, o którym nigdy by nawet nie pomyślała. I chociaż kocha sport to zaczyna jej się podobać zainteresowanie, jakie okazują jej mężczyźni.

Wybuchnęłam cichym, drwiącym śmiechem. - O tak, być sobą. Przewracanie kolesiów, taplanie się w błocie, zdobywanie przyłożeń, to naprawdę działa na facetów.
- Na niektórych działa.- Serio, Braden? Na jakich? No powiedz. Bo przez pięć ostatnich lat mojego życia uprawiam sport z wciąż tą samą dziesiątką facetów i żaden z nich do mnie nie wystartował ani tym bardziej nie chciał się ze mną umówić. Ani jeden! Czy uważasz, że któryś z nich widzi we mnie kogoś, z kim wybrałby się na randkę? Oczywiście, że nie. Widzą we mnie... [...] A, prawda, wielką, krzepką dziewuchę. A jeśli będą chcieli się z kimś umówić, wybiorą się do galerii handlowej lub do klubu i poszukają tam dziewczyny w obcisłych ciuchach, która ma zrobione paznokcie i chichocze z ich żartów.

Książkę przeczytałam w dosłownie jeden wieczór. Jest to lekka, słodka opowieść, która pochłania czytelnika bez pamięci. Myślę, że spodoba się kobietą które lubią oderwać się od rzeczywistości i zatracić się w świecie, przesłodzonym i bardzo wręcz nierealistycznym. Książka pokazuje, że życie naszej bohaterki nie jest usłane różami, chociaż można by ją było o to posądzić. Myślę, że warto przeczytać i samemu podjąć decyzje, czy książka jest dla was, czy nie.


1 komentarz:

  1. Lubię takie książki czytane "na szybko", na jeden wieczór. Fajne, lekkie, wciągające. Czasami tego potrzebuję :)    _______________________
    http://bit.ly/2eyKR4P

    OdpowiedzUsuń