Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 5 listopada 2016

Niewypowiedziana - C.C.Hunter

Tytuł : Niewypowiedziana 
Tytuł oryginalny : Unspoken 
Autor : C.C.Hunter
Cykl : Wodospady cienia : Po zmroku 
Tom : 3 
Wydawnictwo : Feeria Young 
Data wydania : 12 maja 2016
Liczba stron : 375
Egzemplarz : własny 


" Della Tsang musi stawić czoła największemu wyzwaniu swojego życia. Po znalezieniu się w elitarnej grupie zajmującej się śledzeniem zjawisk nadprzyrodzonych zostaje przydzielona do rozwikłania zagadki morderstwa sprzed dwudziestu lat. I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że oskarżonym jest… jej ojciec. Wszystko komplikuje dodatkowo związanie Delli z tajemniczym i irytująco doskonałym Chase’em Tallmanem. Wampirzyca nadal czuje się zdradzona po tym, jak Chase wykradł jej sekrety, ale potrzebuje jego pomocy, aby dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu. A w tym wszystkim jest jeszcze Steve, przystojny zmiennokształtny, któremu najwyraźniej Della nie przestała być obojętna. "


"-Wiesz, z zewnątrz mój mąż może być twardy jak skała, ale w środku to najporządniejszy mężczyzna , jakiego znam. Poprzysiągł, że nigdy nie będzie powodował zbędnej krzywdy. (...) 
Chase skinął głową.
- Natomiast ja - mówiła dalej - nie składałam żadnych przysiąg. I, Chasie Tallmanie, jeśli jeszcze raz skrzywdzisz Dellę, to usunę zewnętrzne oznaki twojej męskości, zetrę je na proszek i nakarmię nimi wygłodniałe szczury i skorpiony."


Della wróciła do domu, gdzie jej rodzina przeżywa trudne chwile. Ojciec jest oskarżony o morderstwo, matka snuje się po domu bez celu nie zwraca na nic uwagi, a siostra jest wściekła na wampirzyce, że nie ma jej, gdy wszystko się wali. Niestety to przez Delie piekło w ich rodzinie rozgrywa się na nowo to ona jest winna tego, że pojawiły się nowe dowody w sprawie zabójstwa Bao Yo. Dziewczyna całym sercem wierzy w niewinność ojca jednak wszystkie dowody wskazują właśnie na niego. Della wie, że może jest inne wyjaśnienie, ale przecież nie może powiedzieć, że jej stryj Eddie żyje.


"Idiota znów chciał ją złapać. Della obróciła się i jednym ruchem kolana powaliła faceta na ziemię. [...]
- Przepraszam - prychnęła Della. - Mam chyba alergię na zboczeńców. Zawsze, gdy się przy jakimś znajdę, dostaję niekontrolowanych skoków kolana."

Bardzo dobre zakończenie serii myślę, że autorka bardzo fajnie rozwiązała problemy, które nas trapiły i wyjaśniła nam całą historię. Żałuje, że to koniec mojego spotkania z Wodospadami cienia, ale mam nadzieje, że może jeszcze kiedyś ukarzę się jakaś książka, która na nowo zabierze mnie w ten fantastycznie wykreowany świat.


"Serce jej waliło, zapomniała się w nim i w jego dotyku na swojej szyi. Otrzeźwiła ją radość w jego oczach."
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz