Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 10 listopada 2016

Hurrem Słowiańska odaliska. Księga II - Demet Altınyeleklioğlu

Tytuł : Hurrem. Słowiańska Odaliska.
Tytuł oryginalny : Moskof Cariye Hürrem
Autor : Demet Altınyeleklioğlu
Cykl : Tajemnice dworu sułtana
Tom : 2
Wydawnictwo : W.A.B.
Data wydania : 28 września 2016
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki, POLECANE


" Saga, która stała się inspiracją dla twórców serialu Wspaniałe stulecie. Średnia oglądalność – 2,30 mln widzów!Gdy w grę wchodzą polityka i miłość, upadek może być tylko kwestią czasu.Powieść, która zainspirowała twórców serialu Wspaniałe stulecie, uwielbianego przez miliony polskich widzów!
Hürrem ma wszystko, czego pragnęła: miłość sułtana i jedną z najważniejszych pozycji w Imperium Osmańskim. 
Ale czy w świecie pełnym wielkich namiętności, ukrytych żądzy i bezpardonowej walki o wpływy sułtanka zdoła utrzymać się na szczycie? Sieć intryg zagęszcza się coraz bardziej, a w haremie Sulejmana pojawia się coraz więcej młodych i niebezpiecznych kobiet, gotowych na wszystko, by zdobyć serce wielkiego władcy."

Jak podkreślałam wiele razy i pewnie jeszcze nie raz wam to powtórzę, ale kocham serial „ Wspaniałe Stulecia „ tak samo, jak uwielbiam Hurrem. Mam nadzieje, że przeczytam wszystkie książki, które będą opisywać imperium Osmańskie (takie moje małe wyzwanie).

Księga II rozpoczyna się tak naprawdę od tego, że Hurrem rodzi dziecko jest szczęśliwa i jeszcze bardziej pewna swojej pozycji w sułtańskim haremie. Zdaje sobie sprawę, że dla Sulejmana to ona jest najważniejszą kobietą w życiu, a nie jego pierwsza żona. Chociaż kobieta ma w pałacu wiele wrogów, którzy zrobią wszystko, aby ją zniszczyć walczy i wygrywa. Jak pewnie wiecie Hurrem ma synów, jak i córkę, o której jak można się domyślić będzie kolejny tom tej wspaniałej serii, której szczerze już nie mogę się doczekać.

Co mogę powiedzieć o tej książce. Jest ona po prostu fantastyczna, czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Możemy jeszcze raz zatracić się w tym wspaniałym imperium. Poczytać o władcach, jak i silnych kobietach, bez których nie byłoby tak wspaniałego Imperium Osmańskiego. Książkę oczywiście z całego serca polecam, bo myślę, że naprawdę warto.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz