Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 11 listopada 2016

Skaza - Cecelia Ahern

Tytuł : Skaza 
Tytuł oryginalny : Flawed
Autor : Cecelia Ahern 
Cykl : Skaza
Tom : 1 
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 26 października 2016
Liczba stron : 448
Egzemplarz : recenzencki 

" Walka z bezdusznym systemem i gorąca miłość, konspiracja i budzące się namiętności, starcie młodzieńczego entuzjazmu z politycznym wyrachowaniem. Ukarana przez bezduszny Trybunał, 17-letnia Celestine, zostaje ikoną rewolucji zmierzającej do obalenia rządów ludzi, którym się wydaje, że mają prawo narzucać społeczeństwu swoje moralne i obyczajowe dogmaty. Choć napiętnowana Skazą, razem z ukochanym Carrickiem podejmuje walkę o powrót jej świata do normalności. "

Pani Ahern wcale nie trzeba wam przedstawiać, na pewno każdy z was czytał bądź słyszał o przynajmniej jednej jej powieści. Teraz autorka wychodzi naprzeciw młodszym czytelnikom, młodzieży, gdyż napisała książkę skierowaną dla młodszej grupy odbiorców. Sama uwielbiam twórczość autorki i mam nadzieje, przeczytać jej wszystkie pozycje.

"Kiedy byłam mała, zawsze uważałam, że aby uciec, trzeba wstać i zacząć biec, jak robią dzieci w filmach. Nienawistny krzyk, trzaśnięcie drzwiami, potem bieg. Dowiedziałam się jednak, że wielu ludzi ucieka, choć nigdzie się nie rusza."


Główną bohaterką książki jest młoda dziewczyna 17-letnia Celestine. Wiedzie ona szczęśliwe życie u boku swoich rodziców, rodzeństwa oraz kochającego chłopaka Arta. Przyjacielem rodziny jest najważniejsza osoba w Trybunale i wydaje się, że nic więcej nie potrzeba do szczęścia. Przecież nic się nie zepsuje w naszym życiu. Gdy pewnego dziewczyna jedzie, do szkoły w autobusie,dochodzi do aktu niesprawiedliwości. Dziewczyna kierująca się sercem postanawia pomóc staruszkowi w autobusie, który ma ataki duszności. Niestety jest to naznaczony a z punktu prawa takiej osobie nie można pomagać. Dlatego Celestine trafia do więzienia i staje przed sądem. Zostaje naznaczona i rozpoczyna swoją walkę z niesprawiedliwym systemem.


„Słyszałam kiedyś, że aby być odważnym, trzeba na każdym kroku czuć w sobie strach. Odwaga nie przejmuje kontroli , walczy i zmaga się z każdym wypowiedzianym słowem i poczynionym krokiem. To walka o to, czy pozwolić jej nami zawładnąć. Potrzeba odwagi, żeby pokonać strach, ale przeraźliwy strach jest konieczny, żeby być odważnym.”

Jeśli mam być szczera to książki Cecelie Ahern biorę po prostu w ciemno. Jest to moja jedna z ukochanych autorek, która jeszcze mnie nigdy nie zawiodła. I tak było również z tą pozycją, którą pochłonęłam bez reszty i z całego serca polecam wszystkim fanom autorki nawet tym nieco starszym.


2 komentarze:

  1. Czytałam. Książka mi się podobała, mam nadzieję, że tom drugi będzie bardziej dynamiczny, bo Skaza to tak naprawdę wprowadzenie do czegoś mocniejszego :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja jakoś się nie mogę przekonać do autorki
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń