Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 27 listopada 2016

Nowe wydawnictwo i czytanie po angielsku

Uwielbiam czytać i przenosić się w wspaniały świat który kreują autorzy. Czytam po angielsku i owszem mam przy sobie słownik i zdarza mi się szukać słów które nie rozumiem. Dlatego wydawnictwo [ ze słownikiem ] wychodzi nam na przeciw i robi książki które czyta się fantastycznie. Mamy wszystkie słówka przetłumaczone i nie musimy sięgać po inną książkę niż tą co aktualnie czytamy. Ja wybrałam sobie trzy książki które czytałam już po polsku ale zawsze chciałam poznać je również w oryginalne. Udało mi się przeczytałam je i jestem z siebie dumna. Książki są bardzo dobrze wydane i pięknie wyglądają na półce. Wydawnictwo w swojej ofercie ma głównie klasyki. Mam nadzieje , że uda mi się przeczytać je wszystkie gdyż są tego wartę. Niektóre książki podzielone są na dwie części przez co mi czytało się je lepiej. 


Książki wydane przez wydawnictwo 
- Doktor Jekyll i Pan Hyde
- Przygody Sherlocka Holmesa
- W 80 dni dookoła świata
- Alicja w krainie czarów
- Alicja po drugiej stronie lustra
- Czarnoksiężnik z krainy Oz
- Doktor Dolittle i jego zwierzęta
- Księga dżungli
- Piotruś Pan
- Pollyanna
- Tajemniczy ogród
- Drakula 1 / 2 
- Frankenstein
- Wehikuł czasu
- Wojna światów 1 / 2 
- Wenus w futrze


Na początku znajdziemy słowa które znacznie pomogą nam w czytaniu książki po angielsku. Jest to na przodzie każdej książki. 


Przy czytaniu mamy również pomoc , gdyż trudne słowa są wytłumaczone co również pomaga nam bardzo w czytaniu. Do tego trudne słowa są wytłuszczone. 


A na samym końcu mamy słowniczek wszystkich słów z książki ! 


Książki na ogół angielskie są bardzo drogie. Te możemy już czytać za 30 zł więc nie jest nic droższe od naszych książek które mamy. Myślę , że warto spróbować swoich sił. Mam nadzieje , że wydawnictwo wyda również książki które ludzie chętnie czytają i są nowościami na rynku. 
2 komentarze: