Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 17 listopada 2016

Leśna polana - Katarzyna Michalak

Tytuł : Leśna Polana 
Autor : Katarzyna Michalak 
Cykl : Leśna Trylogia 
Tom : 1 
Wydawnictwo : Znak Literanova 
Data wydania : 9 listopada 2016
Liczba stron : 288 
Egzemplarz : recenzencki 

" Cztery przyjaciółki, jeden stary dom pośrodku lasu. I tajemnica…
Czy wszystkie życiowe porażki i niegodziwości można tłumaczyć trudnym dzieciństwem? Jeśli tak, to trzej bracia Prado – Wiktor, Marcin i Patryk – mogliby się stoczyć na samo dno i obwiniać tego, który zamienił pierwsze lata ich życia w piekło: swojego ojczyma.
Trzy przyjaciółki – Gabrysia, Majka i Julia – też nie miały najłatwiej. O Majce i Julii rodzice zapomnieli, a Gabriela od najmłodszych lat musiała dbać o siebie i o przybranego ojca, którego ubeckie tortury pozbawiły zdrowia i sił.

Pierwszy tom Leśnej Trylogii opowiada o dramatycznych losach Gabrieli i Wiktora, których łączy miłość, ale dzieli Zło bezwzględne i okrutne, nie cofające się przed niczym…

Jest jednak zakątek, w którym ich drogi muszą się przeciąć: mały domek, ukryty gdzieś w lesie, w otoczeniu wiekowych świerków: Leśna Polana.

Są już tak blisko tego miejsca…
Tak blisko odnalezienia powtórnie siebie i swojej miłości…
Ale Zło nie odpuszcza.
Nigdy. " 


Nie jest to moje pierwsze spotkanie z Katarzyną Michalak. I po jej serii „ Owocowej „ której przeczytałam już jakiś czas temu i w ogóle mi się nie podobała. Ta seria zapowiada się po prostu na jej mistrzostwo. Nie spodziewałam się, że czytając tę książkę naprawdę będę zadowolona, i nie potrzebnie tak się jej bałam. Teraz zostaje tylko czekać na kolejny tom.

W książce poznajemy trzy kobiety: Gabrielę, Julkę i Majkę. Pierwsza kobieta ma 39 lat stałą pracę, w której zasuwa dzień i noc po to, aby utrzymać swojego schorowanego ojca. Julka to 25-letnia aktorka, która nie ma swojego miejsca na ziemi a o miłości i porządnym facecie nie może nawet marzyć. I Majka to 32-letnia kobieta, która nie miała w życiu łatwo i życie srogo ją za to karzę. Jakim cudem te trzy różne od siebie kobiety, spotkały się i zaprzyjaźniły ?

Ale to nie koniec historii, gdyż w książce mamy również męskich bohaterów. Są to bracia — Wiktor i jego bracia bliźniaki Marcin i Patryk. Dobrze sytuowani mężczyźni, którzy mieli ciężkie życie. Ich losy zaczynają naszą historię i pozwalają nam cieszyć się przyjemnością czytania.

„ Leśna Polana „ to naprawdę fantastyczna książka, którą czyta się błyskawicznie. Gwarantuje wam, że po przeczytaniu tej pozycji będziecie chcieli więcej i to najlepiej od razu. Mam nadzieje, że Pani Katarzyna szybko napiszę kolejną część, bo z niecierpliwością czekam.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz