Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 25 sierpnia 2017

Rozgrywka - Lena Najdecka

Tytuł : Rozgrywka 
Autor : Lena Najdecka 
Cykl : Rodzina Wenclów 
Tom : 3
Wydawnictwo : Edipresse
Data wydania : 14.06.2017
Liczba stron : 448
Egzemplarz : recenzencki 

" Bezwzględny karierowicz z prowincji dzięki mafijnym układom dostaje tekę ministra, a wraz z nią zadanie ustawienia przetargu na autostradę. Pierwsze przestępstwo wywołuje efekt domina – bagno wielkiej polityki zaczyna go wciągać. Korupcja, zastraszanie i seks – w ten sposób zdobywa niemal nieograniczoną władzę i manipuluje aparatem państwa. Na drodze staje mu jednak mecenas Paweł Wencel, niewygodny znajomy z przeszłości. Wencel zna mroczny sekret skorumpowanego polityka, ale wie, że jeśli go ujawni, ściągnie na swoją rodzinę śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy Wencel jest gotowy stanąć do walki z całym systemem? "

Nie znam tej autorki ani żadnych jej poprzednich książek. Jednak opis na tyle mnie zachwycił, że chciałam przeczytać Rozgrywkę. Postanowiłam spróbować, najwyżej nie przypadnie mi do gustu i po prostu dokupię sobie 2 poprzednie tomy, aby lepiej zrozumieć, o co chodzi w serii. I oczywiście poprzednie tomy z chęcią dokupię, ale tylko dlatego, że to naprawdę fantastyczna książka, która opowiada o polityce. 

Książka opowiada historię ministra, który zdobywa władzę w Państwie, czuje się bezkarny. Kradnie, ustawia przetargi, bierze łapówki. Nie zabraknie również seksu, gdyż nasz Pan minister w żaden sposób od niego nie stroni. Jego potyczki z mafią stają się wręcz nierealne. I oczywiście druga strona medalu, czyli rodzina Wenclów. I chodź obecność i rozterki prawnika Pawła są wręcz zrozumiałe, to nie rozumiem, dlaczego autorka postanowiła opowiedzieć nam tak dużo o drugim z trzech braci. Życie Matiego nie było ani trochę zaskakujące czy wciągające, przez co te opisy dłużyły mi się bardzo. 

Książka była dobra i łatwa w odbiorze jak na trzeci tom. Szybko i przyjemnie się ją czytało i przeczytanie jej zajęło mi dosłownie dwa dni. Przeczytam również poprzednie tomy, jednak nie uważam, że jest to najlepsza książka, jaką przeczytałam. Jednak nie jest to również zła książka, dlatego warto zapoznać się z tą serią, tylko nie obiecujcie sobie za wiele.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz