Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Żona mimo woli - Annika Sharma

Tytuł : Żona mimo woli 
Tytuł oryginalny : The rearranged life
Autor : Annika Sharma 
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 07.07.2017
Liczba stron : 386
Egzemplarz : recenzencki 

" Nithya to żywiołowa, inteligentna i ambitna studentka, która ma gotowy plan na całe życie. Będzie odnoszącą sukcesy lekarką i chlubą rodziny. Już dawno pogodziła się z wizją aranżowanego małżeństwa w myśl tradycji pielęgnowanej przez konserwatywną rodzinę. Jedna chwila powoduje, że plan dziewczyny legnie w gruzach.Kiedy poznaje Jamesa St. Claira, intrygującego i przystojnego Amerykanina, Nithya kompletnie traci głowę. Wbrew rozsądkowi zakochuje się bez pamięci. Ostatecznie staje w obliczu trudnego wyboru - może zostać posłuszną żoną męża, którego wybrała jej rodzina albo iść za głosem serca, ignorując tradycję przodków.
Czy jej pragnienia mają jakiekolwiek znaczenie? "

Książka nie jest,do końca tym, czego się spodziewałam, opis z tyłu mocno mnie zmylił i spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Jednak uważam, że mimo pierwszego lekkiego zawodu, sam pomysł i wykonanie książki jak najbardziej na plus. Jeśli szukacie historii o tradycjach, trudnych decyzjach, rozłąkach oraz miłości to jak najbardziej sięgnijcie po tę pozycję, gdyż ona ma to wszystko w sobie oraz jeszcze więcej.

Nithja to młoda kobieta, która chce pociągnąć dalej rodzinną tradycję i wyjść za hindusa. Jednak, gdy na lekcji chemii zasypia i zapomina o zadaniu domowym, poznaje przystojnego Jamesa. Chłopak ratuje,dziewczynę z kłopotów, przez co jej życie wywraca się o sto osiemdziesiąt stopni. James chce zostać prawnikiem, stara się żyć w zgodzie ze sobą i chce osiągnąć naprawdę wiele. Gdy drogi tej dwójki się połączą, dziewczyna będzie chciała zmienić słowo dane ojcu i nie wychodzić za swojego obiecanego męża.


 Żona mimo woli  to książka, która jest przepełniona emocjami. Uderza w nas miłość, zranione uczucia, determinacja w dążeniu do celu. Posłuszeństwo rodzinie wbrew swoim uczuciom. Jest to również książka, która pochłonie nas i nie da nam odejść, gdy nie doczytamy ostatniej strony. Można przez nią płakać i się śmiać. Uważam, że jeśli ktoś lubi takie książki o zakazanej miłości, to polecam, bo warto się zapoznać.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz