Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 19 sierpnia 2017

Indeks szczęścia Juniper Lemon - Julie Israel

Tytuł : Indeks szczęścia Juniper Lemon 
Tytuł oryginalny : Juniper Lemon's Happiness Index
Autor : Julie Israel 
Wydawnictwo : IUVI 
Data wydania : 05.07.2017
Liczba stron : 372
Egzemplarz : recenzencki 

" „Indeks szczęścia Juniper Lemon” jest przezabawną, a jednocześnie poruszającą opowieścią o ważnych, a także z pozoru błahych wydarzeniach, które przewracają życie do góry nogami.Minęło sześćdziesiąt pięć dni od wypadku, który na zawsze odmienił życie Juniper. Świat bez jej cudownej starszej siostry Camilli stał się zimnym i smutnym miejscem.Pewnego dnia Juniper odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym „Ty”. Juniper jest w szoku – nic nie wiedziała o związku siostry i ziejąca dziura w jej sercu wydaje się jeszcze większa: kim tak naprawdę była Cam? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość adresata i dostarczyć mu list.Ale wtedy coś gubi. Drobiazg, niewielką kartkę. Jedną z wielu, na których codziennie notuje swój prywatny poziom szczęścia i katalog własnych „wzlotów i upadków dnia”. A ta fiszka jest wyjątkowa: zawiera tajemnicę, o której nikt nie może się dowiedzieć.
Do czego prowadzi grzebanie (dosłownie i w przenośni) w cudzych śmieciach?
Czy odkrywanie małych i wielkich tajemnic otaczających ją ludzi to jest właśnie to, czego Juniper potrzebuje, aby uporządkować własny życiowy bałagan?"

W wakacje przeważnie czytam lekkie książki, ale jednak nie do końca banalne. Dlatego sięgnęłam po „Indeks szczęścia ... „, gdyż, mimo że książka opowiada o naprawdę trudnym temacie, to mimo wszystko czyta się lekko i przyjemnie. Jeśli zastanawiacie się, czy warto , to zapraszam was na dalszą recenzję.

Siostra Juniper Lemon zginęła w wypadku dokładnie 65 dni temu. Dziewczyna nie umie poradzić sobie ze stratą ani poczuciem winy. Obwinia się wypadek siostry , gdyż to ona była z nią w samochodzie. Jednak pewnego dnia Juniper odnajduje list , który jej siostra napisała w dzień wypadku , do tajemniczego „TY „. Camilla piszę , że zrywa z chłopakiem. Dziewczyna bowiem nie miała pojęcia , że jej siostra się z kimś umawiała. Przeżywa szok , jednak gubi coś dla siebie bardzo cennego. Małą karteczkę , na której znajduje się jej największa tajemnica. Ile jeszcze kłamstw , odkryje dziewczyna. Ile rzeczy, o których nie miała ,pojęcia wyjdzie na jaw ? 

- Ból […] - jest jak dobra zabawa: przychodzi i odchodzi. Nie możesz nic na to poradzić. Ważne jest... - […] - żeby brać każdą chwilę taką, jaka jest.

„Indeks szczęścia Juniper Lemon „to książka , lekka typowo młodzieżowa , którą czyta się w jeden dzień i pochłania całą na jeden raz. Jednak książka porusza bardzo ważny temat , stratę bliskiej sobie osoby , jaką jest starsza siostra. Nie były idealne , kłóciły się oraz miały gorsze dni. Jednak zawsze w każdej sytuacji mogły na siebie liczyć. Jednak ta książka pokazuje nam również trudne relacje córki z rodzicami. Problemy z rówieśnikami oraz w szkole. Jak żałoba może zmienić całe nasze życie. Jeśli szukacie książki , która idealnie sprawdzi ,się na lato to jak najbardziej polecam wam zainteresować się tą pozycją. 


Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie moment, gdy nie będziesz w stanie już czegoś cofnąć.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz