Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 11 sierpnia 2017

Wiedźma z lustra - Maggie Stiefvater

Tytuł : Wiedźma z lustra
Tytuł oryginalny : Blue Lily , Lily Blue
Autor : Maggie Stiefvater
Cykl : The Raven Cycle
Tom : 3
Wydawnictwo : Uroboros 
Data wydania : 03.02.2016
Liczba stron : 448 
Egzemplarz : recenzencki 

" Blue Sargent dorasta w domu pełnym kobiet, z których każda jest jasnowidzką, medium lub wróżką. Nie bardzo umie odnaleźć się w towarzystwie przeciętnych nastolatków. Jednak jej przyjaciele – uczniowie elitarnej męskiej szkoły Aglionby – z pewnością nie są przeciętni: Noah Czerny – duch zamordowanego przed laty chłopaka; Ronan Lynch, który potrafi wyjmować przedmioty ze swoich snów; Adam Parrish – zamknięty w sobie, obdarzony magicznymi zdolnościami. I wreszcie Gansey – lider całej grupy, który budzi w niej uczucia, o jakie by się nie podejrzewała…Ich celem jest znalezienie legendarnego walijskiego króla Glendowera. Są bliżej niż kiedykolwiek dotąd. Ale nie tylko oni go szukają…
Wokół przyjaciół zaciska się pajęcza sieć intryg, gróźb i kłamstw. W dodatku pod ziemią znika matka Blue, Maura. A w jaskiniach czai się jeszcze ktoś. Ktoś, kogo nie wolno obudzić pod żadnym pozorem… "

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją trzeciego tomu, mojej ulubionej serii o kruczych chłopcach. Nie mogę znieść myśli, że przede mną ostatni tom serii i będę musiała pożegnać się z Blue, Ganseyem, Adamem oraz nawet Ronanem. Jednak dzisiaj postaram się wam nakreślić, trochę fabuły i moich odczuć po lekturze. Zapraszam do czytania, bo naprawdę warto poznać tę serię.

Maura matka Blue zaginęła, zostawiając po sobie niezrozumiałą wiadomość. Dziewczyna musi stawić razem z przyjaciółmi czoła magii, która zawładnęła cichym miasteczkiem, jakim jest Henrieta. Razem z przyjaciółmi jest naprawdę bliska odnalezienia walijskiego króla. Jednak przyjdzie im zmierzyć się nie tylko z magią, ale i złymi ludźmi, którzy są w stanie zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele. 

Ludzie byli tacy powtarzalni:raz za razem przeżywali te same powolne cykle radości i smutku,nigdy nie wyciągając z tego nauczki.

Wiedźma z lustra „to naprawdę wciągająca książka, która pochłania nas od pierwszej strony i wprowadza w nowy magiczny świat. Za każdym razem, gdy sięgam po książki tej autorki, urzeka mnie jej styl oraz naprawdę dobry gust. Pokochałam naszych bohaterów, musiałam pogodzić się ze stratą innych, ale epilog wstrząsnął mną doszczętnie i muszę przyznać, że autorka naprawdę mnie zaciekawiła. Dlatego już niedługo sięgnę po ostatni tom i dowiem się jak zakończy się przygoda przyjaciół, oraz czy znajdą króla i go obudzą. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie znacie tej serii, to nie wiem, na co czekacie, gdyż jest to historia obowiązkowa dla każdego. 


Ronan Lynch wyglądał zaś jak Niall Lynch, czyli po prostu jak dupek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz