Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 29 września 2019

First Last Kiss - Bianca Iosivoni

Tytuł: First Last Kiss
Tytuł oryginalny: First Last Kiss
Autor: Bianca Iosivoni
Cykl: First
Tom: 2
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 17.07.2019
Liczba stron: 416
Egzemplarz: recenzencki


"Elle Winthrop i Luke McAdams są najlepszymi przyjaciółmi. I nic ponadto. Oboje nie chcą tego zmieniać, mimo że ich znajomi od dawna obstawiają zakłady, czy i kiedy nierozłączna skądinąd para wyląduje wreszcie w łóżku. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy Elle zostaje zaproszona na przyjęcie zaręczynowe swojej siostry, a Luke występuje na nim jako jej rzekomy chłopak. Ale czy ta rola go nie przerośnie? Jak mocno można się do siebie zbliżyć, nie narażając na szwank przyjaźni? I czy warto ryzykować przyjaźń dla czegoś więcej? Dopiero w obliczu osobistych tragedii Elle i Luke dowiedzą się, na kogo w swoim życiu mogą naprawdę liczyć, i zrozumieją, że w życiu bywają ważniejsze rzeczy niż złamane serca. Czy aby na pewno…?"

Jakiś czas temu opowiadałam wam o pierwszym tomie serii “First”. Jak wiecie, seria zrobiła na mnie ogromne wrażenie I bardzo wiele oczekiwałam również od drugiego tomu. “First Last Kiss” to drugi tom, jednak opowiada on zupełnie o innych bohaterach. Myślę również, że śmiało możecie czytać tę historię bez znajomości poprzedniej. Nie mają one ze sobą za wiele wspólnego oprócz bohaterów drugoplanowych, których tak naprawdę prawie w ogóle nie ma w tej książce.

“First Last Kiss” to historia Elle Winthrop oraz Luka. Cała książka zaczyna się w momencie, gdy do Elle dzwoni jej siostra i oznajmia, że się zaręczyła oraz prosi, aby kobieta przyjechała do rodzinnego domu na przyjęcie. Gabriella nie jest z tego powodu szczęśliwa, ponieważ nie ma dobrych kontaktów ze swoimi rodzicami a szczególnie z matką, która wyrzuciła ją z domu, gdy dziewczyna chciała biec za swoimi marzeniami. Elle chciała być dziennikarką oraz żyć swoim własnym życiem. Jednak jej matka chciała, aby dobrze wyszła za mąż i za wszelką cenę chce tego dokonać.

Luke to młody mężczyzna, który nie umie odciąć się od przeszłości. Obwinia się za to, co stało się z jego rodzicami. Nie ma również najlepszych kontaktów ze swoim bratem. Jednak jego promykiem nadziei jest Elle, jego najlepsza przyjaciółka. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy pomiędzy nimi dochodzi do pocałunku. To wtedy Luke ucieka, aby przez swoje demony przeszłości nie nie stało się jego najlepszej przyjaciółce.

“First Last Kiss” to świetna książka, która przepełniona jest emocjami. Pierwszy tom był świetny, jednak to Ella oraz Luke sprawili, że nie mogłam się oderwać od książki i pochłonęłam ją dosłownie w jeden dzień. Autorka ma świetny styl pisania, przez co możemy zbliżyć się do bohaterów książki i utożsamić z nimi. Ja jestem na tak i czekam na kolejny tom, który już wyjdzie w listopadzie.


"Miłość, jak zbrodnia, zdradza sama siebie."

20 komentarzy:

 1. Nie chciałam sięgać po te książkę, bo słyszałam wiele negatywnych opinii na temat pierwszej części. Teraz trochę żałuję, że nie skusiłam się na nią oraz na poprzedni tom. Może jeszcze kiedyś je nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszej części, ani o niej nie słyszałam. Brzmi jednak dość zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie trafiają do mnie takie książki, w ogóle nie czuję tego klimatu ani chęci, by po nie sięgnąć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie. Nie przepadam za romansami i praktycznie w ogóle po nie nie sięgam. Nie moje klimaty czytelnicze. Mimo wszystko, recenzja mi się podoba i super, że autorka jest zadowolona z lektury. 🙂

   Usuń
 4. Mam jeszcze do nadrobienia pierwszą część. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać, że książka za przyjemne i ciepłe wieczorne czytanie, odpędzenie smuteczków codzienności, dla miłośników tego gatunku. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Końcowy cytat dość mocny, ale myślę, że dość prawdziwy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę się za nią zabrać. Uwielbiam takie motywy i potrzebuje takiej lekkiej i emocjonalnej powieści.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ten jeszcze przede mną. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jest to gatunek, który lubię eksplorować, nawet jak się mocno nudzę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszy rom był świetny! Po ten też z pewnością sięgnę 😊

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwszy tom, bardzo mi się podobał i po ten również chętnie sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam wrażenie, że czytałam już ta historię. Nie wiem czy była to ta sama książka, ale chyba tak. Wydaje się być bardzo lekka i przyjemna historia na wieczory po ciężkim dniu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakoś mnie nie zachęca, już gdzieś taki motyw czytałam i jakoś nie mam na niego ochoty :/

  OdpowiedzUsuń
 14. Zatem jeszcze miesiąc przyjemnego wyczekiwania na kontynuację, a im bardziej na coś czekamy, tym milej się później po to sięga. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Lista lektur do przeczytania na już, plus lista książek które chcę przeczytać zaczyna mnie przerażać więc na razie nie dokładam sobie nic nowego mimo że brzmi dość przyjemnie

  OdpowiedzUsuń
 16. Wcześniej ani ta książka, ani jej pierwszy tom nie zwróciły moją uwagę. Nawet teraz nie wiem czy po nią sięgnę - mam wrażenie, że ostatnio zrobiło się strasznie dużo książek z podobnymi historiami. Chyba powoli mam ich dosyć.

  OdpowiedzUsuń
 17. Powiem ci, że jak pierwszy tom nie zrobił na mnie wrażenia, tak do tego prędzej bym się przytuliła. Wiadomo, nie oczekiwałabym nie wiadomo czego (nie oszukujmy się – ta seria na pewno nie należy do tych ambitniejszych), ale mile spędziłabym czas.

  OdpowiedzUsuń
 18. A mnie się drugi tom zdecydowanie bardziej podobał niż drugi. Mam nadzieję, że kolejne będą równie dobre. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 19. Ta fabuła jest strasznie błaha i nie podoba mi się, dlatego nie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń