Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 22 marca 2017

Czerwień - Kathryn Taylor

Tytuł :  Czerwień 
Tytuł oryginalny : Entblößt
Autor : Kathryn Taylor 
Cykl : Colours of Love
Tom : 2
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 17.02.2016
Liczba stron : 352
Egzemplarz : własny 

" Przepadła z kretesem. Chociaż Grace doskonale zdaje sobie sprawę, jak niebezpieczne jest uczucie do Jonathana Huntingtona, to z dnia na dzień kocha go coraz bardziej. Czy szlachetnie urodzony, żądny władzy i wyrachowany mężczyzna naprawdę jest tak nieprzystępny, jak jej się wydaje? Czy naprawdę widzi w niej jedynie zabawkę? Dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby mu uświadomić, jak bardzo jest dla niej ważny i że chciałaby dzielić z nim życie. Nie wie jednak, że jej starania niemal doprowadzą do katastrofy: Jonathan będzie musiał stawić czoło tragedii z przeszłości i zmierzyć się z traumą, która rzuciła cień na całe jego życie. Jakiego ostatecznie dokona wyboru? Czy gorące uczucie pięknej młodej kobiety wystarczy, by zmiękczyć jego serce i dać im obojgu szansę na szczęście, którego tak bardzo pragną? "

Jak wiecie pierwszy tom serii „Colours of Love „naprawdę mi się spodobał. Gdy sięgałam, po kolejny tom, wiedziałam, że będzie, on pędził w zawrotnym, tępię. Nie spodziewałam się, że to ostatni tom opowiadający o Grace i Jonathanie. Zakończenie jak najbardziej mnie usatysfakcjonowało !

Chcę położyć się przy nim, wtulić w niego i zapomnieć, jak paskudnie to wszystko jest skomplikowane.

Grace niestety nie tego spodziewała się po wyprawie do klubu. Cieszy się jednak, że Jonathan chce dla niej zagrać na jej zasadach. Chociaż nie umie się otworzyć przed miłością, wie również, że Grace jest dla niego kimś więcej niż tylko przelotnym zauroczeniem. Z całego serca pragnie ją chronić przed światem. Jednak kobieta chce czegoś więcej, dlatego musi zdecydować o swoim życiu. Czy odejdzie i zapomni o Jonathanie ? A może da szansę tej miłości ? Czy Jonathan w końcu przyzna się sam przed sobą do swoich uczuć ?

Coś więcej niż tylko strach przed zranieniem czy rozczarowaniem powstrzymuje go przed tym, żeby się zmienić i otworzyć. Jego obawy sięgają znacznie głębiej, jakby sam sobie nie ufał, jakby on sam był problemem, nie ja.

Podoba mi się przemiana bohaterów, jaka następuje w drugim tomie książki. Grace staję się waleczna, wie, czego, chce i nie ulega swojemu sercu na każdym kroku. Jonathan stara się walczyć z demonami, które cały czas nosi w swoim sercu. Wątek pobocznych bohaterów również bardzo mi się spodobał,przez co one również,zyskały w moich oczach. Podoba mi się styl pisania Kathryn Taylor i mam nadzieje, że szybko wyjdzie czwarty tom serii, gdyż o trzecim będziecie mogli przeczytać już niedługo. Nie jest to książka wybitna jak prawie każda z gatunku literatury kobiecej.Śmiało mogę ją polecić, gdyż cała seria jest naprawdę godna uwagi.


Dla ciebie wszystko jest tylko czarne, prawda? Panicznie uciekasz przed każdą oznaką nadziei, bo nie chcesz, żeby w ogóle istniała. Boisz się rozczarować: siebie albo kogoś innego. Tak to wygląda? Dlatego ubierasz ciemne kolory, to rodzaj ostrzeżenia. Chcesz powiedzieć ludziom, żeby omijali cię szerokim łukiem, bo nie znajdą w tobie nawet promyka światła ani odrobiny miłości. Tyle że nie zauważasz, jaką krzywdę sam sobie wyrządzasz. Do czego sam sobie zamykasz drogę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz