Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 16 marca 2017

Załatw pogodę, ja zajmę się resztą - Renata Frydrych

Tytuł : Załatw pogodę , ja zajmę się resztą 
Autor : Renata Frydrych 
Wydawnictwo : Literackie 
Data wydania : 02.02.2017
Liczba stron : 520
Egzemplarz : recenzencki 


" Pola, samotnie wychowująca trójkę dzieci, musi stawić czoło nieprzychylnym jej paniom z opieki społecznej. Jak przekonać je, że sobie poradzi? Jak udowodnić, że dzieci powinny zostać przy niej? Na szczęście Pola nie jest sama: ma brata, bratową, babcię z demencją i… przystojnego sąsiada. Wiktor – wschodząca gwiazda coachingu – wydaje się być jednak z innej bajki. Zrobił zawrotną karierę, ma piękną dziewczynę i szybki samochód. Gdy pewnego dnia Pola wbiega na ulicę, prosto pod jego koła, Rzeczywistość udowadnia, że ma w zanadrzu różne scenariusze.
Pełna humoru i zwrotów akcji opowieść o szczęściu, w które warto wierzyć i rodzinie, z którą można konie kraść. Niejednemu czytelnikowi otworzy oczy i wskaże nowy kierunek. „Rodzina, ach, rodzina…” wtórują Starszym Panom córki Poli, a ona wie, że to największy skarb, jaki posiada.
Załatw pogodę, ja zajmę się resztą to historia, w której – niczym w hollywoodzkiej produkcji – wszystko może się zdarzyć. Znakomicie odmalowani bohaterowie, zabawne perypetie i sceny wzięte prosto z życia. Czy będziemy świadkami kolejnego szczęśliwego zakończenia? "

Komedie romantyczne rzadko zdarza mi się czytać. Chętniej sięgam jednak po film. Gdy zobaczyłam książkę „ Załatw pogodę, ja zajmę się resztą „ poczułam się zaintrygowaną. Świetna okładka, intrygujący opis książki. Nie zastanawiałam się za długo co do wyboru książki, ale czy słusznie ? Czy książka okazała się dobra ?

Pola to 27-letnia kobieta, która wychowuje trójkę dzieci. Dwójka z nich to dzieci poprzedniego męża, który umarł. Pola nie ma partnera utrzymuje się z szycia. Pomaga jej oczywiście rodzina, ale to nie wystarczy. Państwo uznaje, że kobieta nie daje rady wychowywać dzieci, które potrzebują dużo uwagi. Dlatego kobieta postanawia za wszelką cenę znaleźć sobie partnera życiowego. Zgłasza się kilku chętnych a my możemy śledzić i domyślać się, którego z nich wybierze nasza bohaterka.


" Załatw pogodę, ja zajmę się resztą " to naprawdę dobra książka. Dużo zwrotów akcji, gdy już nam się wydaje, że Pola dokonała wyboru partnera, od razu zmienia zdanie i znowu daje nam wiele fantastycznych. Jest to powieść, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Nie będziemy się przy niej nudzić a godziny same uciekną nam przez palce. Jak najbardziej pozycja dla osób, które lubią komedie romantyczne.






2 komentarze:

  1. Słyszałam o tej książce, jednak nie miałam jeszcze okazji jej przeczytać. Jednak wydaje mi się ciekawą lekturą, więc może gdy będę miała ochotę na coś lżejszego, sięgnę po nią :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkiem przyjemna fabuła ;) Widziałam dużo zapowiedzi i recenzji i jestem ciekawa tej książki :) Pozdrawiam!
    Marta

    OdpowiedzUsuń