Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 7 marca 2017

Promień Rażenia - Sophie Hannah

Tytuł : Promień rażenia 
Tytuł oryginalny : Hurting Distance 
Autor : Sophie Hannah 
Cykl :  Konstabl Simon Waterhouse
Tom : 2
Wydawnictwo : Literackie 
Data wydania : 12.01.2017
Liczba stron : 464
Egzemplarz : recenzencki 


" Trzy lata temu Naomi Jenkins spotkało coś strasznego – tak strasznego, że nie powiedziała o tym nikomu.
Teraz Naomi skrywa kolejny sekret: Roberta Hawortha. Jest kochankiem Naomi. Ma również żonę, z którą podobno mu się nie układa. Gdy Robert niespodziewanie znika, Naomi jest pewna, że coś musiało mu się stać. Policja jednak nie zamierza wszczynać śledztwa, poza tym żona Hawortha twierdzi, że ten wcale nie zaginął.

Zdesperowana Naomi zmienia taktykę. Skoro policjanci nie chcą uwierzyć, że Robert jest w niebezpieczeństwie, przekona ich, że on sam stanowi zagrożenie dla innych. Wtedy będą zmuszeni go odszukać – i to natychmiast. "

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale już mogę śmiało powiedzieć, że nie ostatnie. Nie wiedziałam czego mam się spodziewać po tej książce, ale teraz już wiem, że jest to historia dla osób, które lubią czytać mocne i brutalne kryminały.

Naomi Jenkins, spotyka się z mężczyzną, który ma żonę. Jest tą trzecią, ale jak mawia jej partner najważniejszą w jego życiu. To dla niej Robert Haworth pragnie porzucić żonę. Gdy wszystko zaczyna się układać, mężczyzna przestaje się odzywać. Nie dzwoni, nie pisze. Kobieta jest zaniepokojona i postanawia udać się do domu Roberta. To właśnie tam spotyka ją pierwsza niespodzianka, gdyż żona mężczyzny doskonale zdaje sobie sprawę, kim jest Naomi, gdzie mieszka oraz wiele więcej. Kobieta jednak nie daje za wygraną, martwi się o życie swojego partnera i zaczyna snuć domysły. Oskarża mężczyznę o gwałt, tylko po to, aby policja zaczęła go szukać. Czy mężczyzna się odnajdzie, co takiego stało się z Robertem oraz jak zakończy się ta historia, dowiecie się po przeczytaniu książki  Promień rażenia  

Głównym i najważniejszym aspektem tej książki są naprawdę dobrze wykreowani bohaterowie. Głownie skupię się na Sophie. Jest to postać o ruchomym charakterze. Wyrazista, zdecydowana i dążąca po trupach do celu Naomi. Juliet jej główna przeciwniczka, czyli żona Roberta, ważną rolę odgrywa tutaj również policja, ale nie niej nie będę się skupiać aż tak bardzo. Sama książka bardzo mocna, pełna akcji, która trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Po prostu podsumowując jest to idealna książka dla fanów mocnej literatury. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz