Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 14 marca 2017

Fatalna lista - Siobhan Vivian

Tytuł : Fatalna lista 
Tytuł oryginalny : The list 
Autor : Siobhan Vivian 
Wydawnictwo : Feeria Young 
Data wydania : 01.03.2017
Liczba stron : 384
Egzemplarz : recenzencki 


" Piękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu.
Wyobraź sobie, że gdy przychodzisz do szkoły, oczy wszystkich są wbite w jeden punkt.
W listę.
Czy znajdziesz na niej swoje nazwisko? A jeśli tak, to w której kategorii?
Co roku ktoś - nie wiadomo, kto - wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą, druga - najbrzydszą.
O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły. 
Na liście są nazwiska ośmiu dziewcząt. W świecie po liście ich życie już nigdy nie będzie takie samo. "

W każdej szkole jest podział na ludzi ładnych, brzydkich i popularnych. Jest, to nie uchronię i jest, tak już od wielu lat. Jednak w Mount Washington High co roku powstaje „ Fatalna Lista „, anonimowa komisja wybiera po jednej pięknej i po jednej brzydkiej z każdego rocznika. Nie wiesz, jaki będzie werdykt i czy to właśnie ty nie zostałaś w tym roku tą brzydszą? 

Książka opowiada nam historię ośmiu dziewczyn, które przez Listę znalazły się w trudnej sytuacji. Jedne radzą sobie z tym lepiej, drugie gorzej, ale każda na swój sposób. W powieści możemy poznać: Danielle, Abby, Candace, Lauren, Sara, Bridget, Jennifer oraz Margo. Nie będę zdradzać wam nic więcej, ale po tym krótkim opisie możecie, sobie wyobrazić co będzie, w tej książce.


Ależ nie ma w tym nic dziwnego.Pragnie poczuć się piękna. Każda dziewczyna, która dzisiaj przyszła na imprezę, w głębi duszy tego pragnie. To dlatego tak strasznie emocjonują się listą i balem.

Książka typowo młodzieżowa. Napisana w sposób, który trafi w osobę, która właśnie uczy się w liceum / gimnazjum. Powieść naładowana problemami, które spotykamy w codziennym życiu. Historia na jedno posiedzenie, jeden wieczór i po lekturze. Nie jest to zła książka, gdyż trafi do młodych ludzi. Na końcu znajdziemy bardzo zarysowany morał. Myślę, że jest to dobra książka dla osób, które lubią lekki styl, ale powieść z problemami. Polecam.

Lista miała wielką moc, jej wyroki były niepodważalne...
1 komentarz:

  1. Lubię czasem poczytać takie lekki młodzieżówki, więc z chęcią kiedyś po nią sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń