Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 28 marca 2017

Trzeci stopień - Liselotte Roll

Tytuł : Trzeci stopień 
Tytuł oryginalny : Tredje graden
Autor : Liselotte Roll 
Cykl : Magnus Kalo 
Tom : 1
Wydawnictwo : Czarna Owca 
Data wydania : 15.02.2017
Liczba stron : 320
Egzemplarz : recenzencki 

" Gdy w domku na działce w śródmieściu Sztokholmu znalezione zostają zwłoki okaleczonego mężczyzny, sprawa trafia na biurko inspektora policji kryminalnej Magnusa Kalo. Trop prowadzi daleko w przeszłość, do ESMA – ośrodka tortur junty wojskowej w Argentynie – ale również na północne, willowe przedmieścia Sztokholmu.Wkrótce pojawiają się mroczne tajemnice i Magnus oraz jego żona, terapeutka Linn, odkrywają z przerażeniem, że w tę grę na śmierć i życie wciągnięta została ich rodzina. Na wolności grasuje bezwzględny morderca, który chce dorwać również Magnusa. Może nie powinien był grzebać w przeszłości…
Trzeci stopień to psychologiczna powieść kryminalna o zemście w imię miłości. Książką tą Liselotte Roll debiutuje jako aktorka."

Ostatnio coraz częściej zaczytuje się w kryminałach. Jest to mój jeden z ulubionych gatunków literackich. Trzeci stopień „to debiut autora i co trzeba powiedzieć bardzo udany. Jestem,ciekawa jak, rozwinie się dalsza część tej serii, gdyż pierwszy tom naprawdę mi się spodobał. Podoba mi się, że autorka nie skupiła się tylko i wyłącznie na śledztwie. Za to mamy dużo życia prywatnego, które swoją drogą jest bardzo potrzebne w zrozumieniu książki. 

W domku gdzie mieszkał Erik Berggren, znaleziono jego zwłoki, które zostały w mocny sposób okaleczone. Wszystko wskazuje na psychopatycznego mordercę. Śledztwo rozpoczyna Magnus Kolo, który również niechcący wmiesza się w celownik mordercy. Wszystko sprowadza się do juty wojskowej, która miała miejsce w dalekiej Argentynie. Śledztwo jednak z dnia na dzień pokazuje coraz to więcej nowych faktów, przez co czytelnik ma naprawdę wiele do myślenia nad całą sprawą. 

Pierwszy tom serii okazuje się naprawdę obiecujący. Oczywiście uważam, że autorka mogłaby dopracować jeszcze bardziej wątek morderstwa i bardziej opisać nam motywy, jak i portret psychiczny sprawcy. Jednak w niczym nie przeszkadza większy brak tego, gdyż naprawdę jest to książka napisana ze smakiem i miło się ją czyta. Polecam przeczytać ten właśnie debiut autorki, bo warto !


"Z czasem nauczył się tylko tego, że nic nie zmienia się na lepsze. Zła nie da się dorwać."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz