Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 11 marca 2017

Intuicja - Amy A. Bartol

Tytuł : Intuicja 
Tytuł oryginalny : Intuition
Autor :  Amy A. Bartol
Cykl ; Przeczucia 
Tom : 2
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 08.03.2017
Liczba stron : 528
Egzemplarz : recenzencki 

" Anioły są wśród nas. Przekonała się o tym osiemnastoletnia Evie. Teraz razem ze swoimi niebiańskimi przyjaciółmi musi zmierzyć się z siłami Zła. Jeśli przegra, straci swoją duszę oraz serce. „Intuicja” – druga część bestsellerowej serii „Przeczucie” Amy A. Bartol trafi do księgarń 8 marca.

Życie Evie Clermont już nigdy nie będzie takie samo. Strata bardzo bliskiej osoby pozostawiła na jej sercu bliznę, która długo się nie zagoi. W bohaterce coraz silniej odzywają się również uczucia do dwóch przyjaciół ze studiów, Reeda i Russela. W nowej, metafizycznej rzeczywistości Evie staje przed dylematem, komu bardziej zaufać – pięknemu Aniołowi Mocy czy bratniej duszy, którą zna z poprzednich wcieleń. Bohaterka przyciąga też moce Zła, którym zależy na uwięzieniu jej duszy. Z pomocą zaprzyjaźnionych aniołów Żniwiarek Evie zrozumie, jak potężną mocą dysponuje. W końcu sama ma anielski rodowód...

„Intuicja” Amy A. Bartol to kontynuacja przejmującej serii „Przeczucie” o zderzeniu świata ludzi z tym nieśmiertelnym. Już setki tysięcy osób na całym świecie śledzi losy Evie, Brownie, Buns, Reeda i Russela, licząc na odkrycie całej prawdy o bohaterach. Wydarzenia pełne mroku i tajemnicy układają się również w opowieść o trudnej miłości, and którą bohaterka nie potrafi zapanować. "

Raz na jakiś czas miło przeczytać coś z gatunku typowo młodzieżowej literatury. Anioły, wampiry, demony to wszystko było modne, gdy ja byłam w gimnazjum. Uważam, że seria Przeczucia Amy A. Bartol to miłe przypomnienie, w czym kiedyś potrafiłam się zaczytać. Jakie wiecie,czytałam i recenzowałam dla was już pierwszy tom tej serii i byłam jak najbardziej na TAK. Czy autorka utrzymała poziom ?

"Posmakowałem jej. Jest ogniem i niebem, tak stara jak Ziemia i tak świeża jak archetyp. Jest jak najjaśniejsze światło i najciemniejsza noc. Jej krew zdradza jej sekrety, pragnienia."

Evie, kobieta, która z dnia na dzień dowiaduje się, że jest pół człowiekiem, pół aniołem. Nie, wie jak,ma się zachować, jaką ścieżką iść. Nie umie zaufać swoim najbliższym. I chociaż ciągnie ją do Russela przyjaciela z dawnych czasów, wybiera ukochanego Reeda. Niestety sielanka nie trwa wiecznie, gdyż autorka stawia na naszej drodze wampira. Brennus porywa Evie, dziewczyna musi ratować swoją duszę, jak i ocalić swoich najbliższych.

"Próbowałem żyć bez ciebie… I już nigdy więcej nie zamierzam tego powtórzyć."

W książce występuje wątek miłosny i to dosyć rozległy. Czyta się go dobrze i ze smakiem. Autorka nie stara się na siłę wprowadzić, uczuć i emocji tam, gdzie nie jest to nikomu potrzebne. Sama książka napisana jest w bardzo prosty sposób. Czyta się ją z zapałem i zaangażowaniem. Podoba mi się, że autorka nie chce nam dać niczego na siłę. Akcja toczy się swoim rytmem i to jest naprawdę fajne. Już nie mogę doczekać się kolejnego tomu tej serii i mam nadzieje, że wydawnictwo szybko wyda trzeci tom.


"Trudno przeżyć zdradę. Ale trzeba się z tym uporać, bo poddawanie się uczuciom może wiele kosztować. Musisz umieć patrzeć na różne sprawy obiektywnie, inaczej ryzykujesz, że podejmiesz niewłaściwe decyzje."


2 komentarze:

  1. Niezłe fantasy. Ciekawie recenzja zrobiłaś. Już się zachęca do przeczytania. Ekranizacja kiedyś powstanie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. niestety na temat ekranizacji jeszcze nic nie wiadomo ;(

      Usuń