Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 3 marca 2017

Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt - Carin Bondar

Tytuł: Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt
Tytuł oryginalny : The Nature of Sex. The Ins and Outs of Mating in the Animal Kingdom
Autor: Carin Bondar
Wydawnictwo : Znak
Data wydania : 13.02.2017
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki" Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach
Czuli kochankowie, niewierni partnerzy i niedostępne królowe. Czarujący dranie, samotne matki, seryjni podrywacze oraz przedstawiciele społeczności LGBT. Ich wszystkich spotkamy w królestwie zwierząt. 
Pszczoły, by z sukcesem uwodzić, chętnie używają perfum. Orangutanice podkradają samcom jedzenie, by sprawdzić, który jest najlepszym kandydatem na partnera. Węże udają gejów, by się rozgrzać, a świerszcze wiedzą, że do serca wybranki droga wiedzie przez żołądek. 

Znakomita biolożka dr Carin Bondar, gwiazda TED-a i Discovery Channel, z błyskotliwym humorem opowiada, jak kreatywna w dziedzinie uwodzenia i seksu potrafi być natura. Książka odsłania przed nami pikantne sekrety życia intymnego zwierząt, pełnego przedziwnych, zabawnych, czasem okrutnych, ale zawsze fascynujących zachowań. Wiele z nich okazuje się zadziwiająco bliskich ludziom.
Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach. Tutaj nie znajdziecie wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. Znajdziecie o wiele więcej! "

Seks to nadal bardzo trudny temat, o którym nie chcemy rozmawiać , czytać ani tak naprawdę mieć wiele wspólnego. Jednak trzeba zauważyć , że każdy to robi , chociaż później nie umiemy o tym rozmawiać. Dlatego, gdy zobaczyłam , że na rynku ukazała się książka  Dziki seks  wiedziałam , że tytuł wzbudzi wiele kontrowersji i fala krytyki będzie większa.

Gdy sięgnęłam po tę pozycję , nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Jest to książka o zwierzętach , które jak się okazuję zachowują się prawie tak samo jak i my. Możemy wyróżnić trzy ważne czynniki , którymi kierujemy się również i my. 1. Poznajemy drugą osobą , z którą chcemy założyć rodzinę. 2. Uprawiamy z partnerem seks przez co oddajemy mu się. Możemy to nazwać aktem seksualnym. 3. są następstwa naszego zachowania. Tutaj może okazać się , że doszło do zapłodnienia. Na zwierzętach łatwiej pokazuje się przykłady, jak i zachowania , które mają odniesie właśnie do nas samych.


Książka naprawdę fajnie pokazuje nam życie intymne. Przez swoje zabawne tytuły wprowadza czytelnika w nastrój. Pokazuje co dzieje się , ile może być konsekwencji zachowania oraz jak radzą sobie z tym inni. Myślę , że to dobrze napisana książka i powinna ona zachęcać czytelnika do czytania. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz