Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 18 marca 2017

Barwy miłości - Kathryn Taylor

Tytuł : Barwy Miłości 
Tytuł oryginalny : Colours of Love
Autor : Kathryn Taylor 
Cykl : Colours of Love 
Tom : 1
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 08.04.2015
Liczba stron : 352
Egzemplarz : własny 

" Jonathan Huntington jest nieprzyzwoicie bogaty, szaleńczo przystojny i zupełnie pozbawiony skrupułów. Jest także szefem firmy, w której Grace Lawson odbywa praktyki studenckie. Jego magnetyczny urok sprawia, że dziewczyna ufnie podąża za nim w świat zmysłowych rozkoszy, w którym obowiązują tylko trzy zasady: żadnych emocji, żadnych uczuć, żadnego zaangażowania.
Początkowo oszołomiona intensywnością erotycznych doznań Grace nie przeczuwa, jak niebezpieczny może być świat mrocznych żądz i seksualnych fantazji kochanka... "

Jak pewnie wiecie, lubię czytać literaturę typowo dla kobiet. Lubię poznawać nowych dla siebie autorów i właśnie dlatego tak bardzo ciągnęło mnie do Pani Kathryn Taylor. Jest to książka typowo schematyczna, ale jeśli lubicie, taką literaturę to uwierzcie,mi polubicie również i tę serię.

"Powinnaś bardzo uważać, czego sobie życzysz Grace. Bo twoje życzenie może się spełnić. A wtedy może być zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażasz."

Grace Lawson to młoda kobieta, która przybywa do Londynu na trzymiesięczny staż. Już w pierwszy dzień po przylocie wpada na swojego szefa, nie jest to udane spotkanie, ale to wtedy mężczyzna zaczyna się interesować młodą kobietą. Jonathan Huntington jest to mężczyzna, który nigdy nie interesuję się swoimi pracownikami, a tym bardziej praktykantkami. Firma huczy od plotek, a Jonathan i Grace coraz bardziej się do siebie zbliżają. Mężczyzna jednak wiele przeszedł w swoim życiu. Nie ma, dobrych stosunków z ojcem a do związków podchodzi, ostrożnie. Jednak do Grace ciągnie go jak nigdy i sam nie wiem, co ma,o tym myśleć. Czy tych dwoje połączy miłość, a może to tylko przelotny romans ? Żeby się tego dowiedzieć musicie sięgnąć po lekturę książki.

"O barwach miłości (...) Badam zależność między stosunkiem artysty do modelki a warstwą kolorystyczną dzieła. Chodzi o to, że kolory niosą znaczenia, a artyści, czasem świadomie, a czasem nieświadomie, potrafią oddawać nimi różne uczucia."

Na początku widziałam bardzo duże podobieństwo do książki o Greyu. Jednak całe szczęście autorka nie poszła w tym kierunku. Podoba, mi się jak ukształtowała, swoich bohaterów. Oczywiście jest to książka schematyczna i łatwo się domyślić co będzie się działo w dalszych częściach powieści. Jednak mimo wszystko jest to książka, którą czyta się lekko i przyjemnie, dlatego, gdy macie chęć i lubicie, takie klimaty to jak najbardziej polecam, bo warto !

"Nie jestem księciem z bajki, Grace. Nie będzie ze mną „i żyli długo i szczęśliwie”. Jeśli liczysz na coś takiego, to mocno się sparzysz. Ale to nie moja sprawa."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz