Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 19 marca 2017

Łowcy ognia - Mons Kallentoft

Tytuł : Łowcy ognia
Tytuł oryginalny : Eldjagarna
Autor : Mons Kallentoft
Cykl : Komisarz Malin Fors
Tom : 9
Wydawnictwo : Rebis 
Data wydania : 14.02.2017
Liczba stron : 320
Egzemplarz : recenzencki

" Dziewiąty tom zmagań znakomitej komisarz Malin Fors!
Jest noc. Malin Fors stoi jak skamieniała. Nie wie, jak się tu znalazła… Przed nią na ziemi leżą zwęglone zwłoki kobiety. Wczesny wrześniowy poranek, las wciąż jest ciemny, z rejonu przemysłowego pod Linköpingiem unosi się chmura dymu i woń spalenizny – płonie fabryka farb. Poprzedniego dnia w kontenerze na śmieci znaleziono ciało dziewięcioletniego chłopca. Został zamordowany. Pochodził z rozbitej rodziny, wieczorami często wymykał się sam z domu. Choć początkowo nic na to nie wskazuje, Malin przeczuwa, że istnieje jakiś związek między tymi sprawami. Coś łączy tego chłopca i tę kobietę. Świat płonie i kto to wie, jak krzyżują się ścieżki ludzi? Jaką logiką kieruje się bezwzględny morderca… "

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem i muszę powiedzieć, że jestem ciekawa jego innych twórczości.  Łowcy ognia  należą do serii z komisarzem Malin Fors. Łowcy ognia to aż 9 tom, ale śmiało możemy czytać bez zachowania kolejności wydawania.

"Śmierć może przyjść do nas kiedykolwiek, jakkolwiek, wszystko się ze sobą łączy i czasem to dostrzegamy."

Malin Fors to kobieta, która zmaga się z licznymi problemami. Tym razem musi rozwiązać sprawę aż dwóch morderstw. Domyśla się jednak, że zabójstwo młodej imigrantki oraz zabójstwo dziewięcioletniego chłopca są ze sobą w jakiś sposób mocno związane. Mimo swoich lęków i problemów osobistych angażuję się mocno w sprawę i dowiaduję się kilku ciekawych faktów, które miały miejsce w przeszłości.

"Ból jest jak najgorętsze wnętrze gazowego płomienia. Nie pomarańczowy czy czerwony, lecz bezlitośnie błękitny jak lód lodowców w domu."

Podoba mi się, że autor w swojej książce dale głos ofiarą. Chociaż nie wiele daje, to przy samym śledztwie to miło poznać co działo się i co zamordowane osoby chcą przekazać policji. Jest to ciekawy zabieg i miło poczytać coś innego. Chętnie sięgnę po resztę książek tego autora, gdyż uważam, że ma naprawdę ciekawy styl oraz ciekawe pomysły na swoje książki. Jeśli czytaliście, książki Monsa to,podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, chętnie dowiem się od was czegoś nowego. Sama gorąco polecam osobą, które lekturę mają jeszcze przed sobą.

"Ktoś cię podpala i płoniesz, topisz się i krzyczysz, wykrzykujesz w noc przesłanie o wszystkich niesprawiedliwościach tego świata."


1 komentarz:

  1. Jestem świeżo po lekturze! Książka bardzo mi się podobała, jak i poprzednie tego autora ma w sobie to coś!
    Pozdrawiam
    czytanienaprawdeuzaleznia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń