Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 1 marca 2017

Mihrimah. Córka odaliski. Tom 2 - Demet Altınyeleklioğlu

Tytuł : Mihrimah. Córka odaliski. Tom 2
Tytuł oryginalny : Cariyenin Kızı: Mihrimah
Autor : Demet Altınyeleklioğlu
Cykl : Tajemnice dworu sułtana
Tom : 4
Wydawnictwo : W.A.B
Data wydania : 30.01.2017
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki NOWOŚĆ


" Między sercem a rozumem – nawet sułtanka nie może mieć wszystkiego.Mihrimah nie potrafi znaleźć sobie miejsca w bezwzględnej pałacowej rzeczywistości. Czuje, że powinna stanąć u boku matki, którą zawsze podziwiała za jej odwagę i siłę, by bronić pozycji swojej rodziny na sułtańskim dworze. Wbrew własnej woli niewinna dziewczyna staje się elementem niebezpiecznej gry pełnej tajemnic i zdrad. Stawką jest życie, a tylko ci, którzy nie cofną się przed niczym, mają szansę na wygraną.

Powoli sułtanka uczy się, jak wykorzystać swoje atuty, aby osiągnąć własne cele. Wciąż jednak nie potrafi zagłuszyć głosu serca i dobrowolnie poddać się woli Hürrem, która chce wydać ją za mąż za odrażającego Rustema. Mihrimah za wszelką cenę próbuje odnaleźć drogę do swego ukochanego, pomaga jej w tym jedyna przyjaciółka i powierniczka – Esma. Jednak wszystko okazuje się jeszcze trudniejsze, niż dziewczyna początkowo sądziła. Nie tylko ona jest rozdarta pomiędzy nakazami serca i rozumu. Także Ismail, którym zawładnęła zakazana miłość do córki jego największego wroga, będzie musiał stanąć przez trudnym wyborem.
Czy w bezlitosnym świecie intryg jest miejsce na prawdziwe uczucia? Czy głos serca może zagłuszyć poczucie obowiązku wobec najbliższych? Czy istnieje miłość tak silna, że jest w stanie przezwyciężyć wszystkie przeciwności? Mihrimah sama musi poznać odpowiedzi na te pytania. "

Jak wiecie , uwielbiam wracać myślami do Dworu Sułtana Sulejmana. Czytać o jego losach i jego rodziny , dowiadywać się ciągle czegoś nowego. Jak pewnie wiecie bardzo sobie cenię serię " Tajemnice dworu sułtana ". I mimo , że dużo rzeczy nie zgadza się z filmem jak i faktami historycznymi , to mimo wszystko jest to fajna książka dla fanów serialu " Wspaniałe Stulecie ". 


Książka opowiada nam historię życia młodej sułtanki Mihrimah. Dziewczyna pragnie wyjść za mąż z miłości, pragnie wypłynąć w morze i być szczęśliwą. Jednak mężczyzna jej snów okazuje się osobą, z którą dziewczyna nie może wiązać przyszłości. Rodzice pragną oddać ją za mąż za dużo starszego mężczyznę Rustema Pasze. Nazywany przez innych kulawym i wszawym. Dziewczyna jednak staje po stronie matki, wychodzi za mąż i mści się na ludziach, którzy zabili jej brata. Książka kończy się śmiercią Hurrem oraz wstąpieniem na tron Selima.

Już nie mogę doczekać się kolejnej książki, która będzie opowiadać losy Nurbanu. Synowej Hurrem, która ma być równą konkurencją dla sułtanki Matki. Co do tej książki, autorka naprawdę dobrze przedstawiła nam Mihrimah. Jej myśli czasami przyprawiały mnie o złość. Tok myślenia był tak straszny, że pewnymi momentami po prostu omijałam kilka linijek. Jednak dla fanów tej serii polecam, bo gdyby trochę inne opisy myśli młodej sułtanki to książka byłaby wręcz idealna.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz