Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 20 marca 2017

Kasacja - Remigiusz Mróz

Tytuł : Kasacja 
Autor : Remigiusz Mróz
Cykl : Joanna Chyłka 
Tom : 1 
Wydawnictwo : Czwarta strona 
Data wydania : 18.02.2015
Liczba stron : 496
Egzemplarz : własny 

Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat…

Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu w towarzystwie ciał zamordowanych osób.
Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?
Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż mogliby przypuszczać. "

Do Chyłki ciągnęło mnie, od kiedy wyszedł pierwszy tom. Dlatego, gdy w końcu mam czas to postanowiłam przeczytać i sprawdzić, o co tyle szumu. Twórczość Remigiusza Mroza bardzo lubię, dlatego wiedziałam, że pewnie się nie zawiodę i tak właśnie jest, gdyż Remigiusz to klasa sama w sobie. Po jego książki sięgam w ciemno i wiem, że i tak się nie zawiodę. Czy Chyłka porwała moje serce? Przeczytajcie,dalej a na pewno się,dowiecie.


"Słyszałam, że najchętniej wybierane przez więźniów są lektury spod pióra E.L. James."

Na samym początku książki poznajemy młodego aplikanta Kordiana Oryńskiego, który zaczyna swoją pracę w kancelarii prawniczej Żelazny&McVay. Niestety od razu zostaje rzucony na głębokie wody, gdyż trafia pod skrzydła młodej, ale bardzo utalentowanej prawniczki Joanny Chyłki. Dostają bardzo trudną sprawę, nad którą muszą naprawdę ciężko pracować. Piotr Langer został oskarżony o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Wszystko byłoby łatwe, gdyby nie fakt, że oskarżony nie chce rozmawiać. Nie przyznaje ani nie zaprzecza o swojej winie. Jaki będzie finał tej sprawy? Czy Chyłka i „Zordon  wyciągną na wolność Langera ?

"Na świecie jest właśnie taka sprawiedliwość, jaką dostaliśmy. Każdy ma swoją rolę do odegrania. Prokurator wyolbrzymia, my pomniejszamy, a sędzia szuka czegoś pośrodku. A przedtem ktoś układa normę prawną, wokół której wszyscy tańczymy jak pieprzeni Indianie, odpychając się wzajemnie i podkładając sobie nogi. To jest sprawiedliwość w demokratycznym wydaniu."

Co najbardziej podoba mi się w tej serii ? Bohaterowie, Remigiusz Mróz idealnie nadał im charaktery. Chyłka mocna kobieta, która wie, czego, chce od życia. Nie łączy prywatnego życia z zawodowym i ma swoje zasady. Praca pochłania, ją całkowicie przez co, jest niezastąpiona. Kordian natomiast jest posłuszny, co dodaje mu uroku w tej książce. Cieszę się, że Mróz nie postawił na dwa dominujące charaktery, gdyż nie byłaby to tak wyrazista książka. Wątek kryminalny z prawniczymi elementami, mocno przypadł,mi do gustu przez co,wiem, że polubiłam jeszcze bardziej styl swojego jednego z ulubionych autorów.

"Był winny jak ocet. Bez dwóch zdań."

 Kasacja  to naprawdę mocno zachwycająca książka kryminalna. Nie umiałam przewidzieć zakończenia, czym Mróz naprawdę zyskał w moich oczach. Wiem już, że chce przeczytać wszystkie książki spod jego pióra i mam nadzieje, że niedługo mi się uda. Polecam serdecznie tę pozycję, jeśli ktoś jeszcze jej nie zna. A samego autorka pozdrawiam i mam nadzieje, że kiedyś w końcu uda mi się go poznać na żywo.2 komentarze:

  1. Chyłka szybko stała się moją mistrzynią i prędko z tego piedestału raczej nie spadnie. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Też mam taką nadzieję! :) I dzięki za recenzję. ;)

    OdpowiedzUsuń