Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 25 marca 2017

Zatracenie - Kathryn Taylor

Tytuł : Zatracenie
Tytuł oryginalny : Verloren
Autor : Kathryn Taylor
Cykl : Colours of Love 
Tom : 3
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 15.02.2017
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki 

" Sophie Conroy reprezentuje interesy rodzinnego domu aukcyjnego i zabiega o lukratywny kontrakt w Rzymie. Profesor historii sztuki Matteo Bertani, którego tam poznaje, sprawia wrażenie wyjątkowo antypatycznego człowieka, ale Sophie nie może go ignorować, ponieważ znajomość z nim może okazać się dla niej bardzo przydatna. W miarę jak coraz częściej się spotykają, początkowa niechęć ustępuje miejsca zainteresowaniu, fascynacji, a wreszcie gorącej namiętności. Na przekór zdrowemu rozsądkowi dziewczyna daje się wciągnąć w romans, który zmieni jej dotychczasowe życie i postawi na głowie jej cały świat.
Wydaje się, że wszystko układa się jak najlepiej, lecz los płata Sophie okrutnego psikusa. Matteo niespodziewanie się od niej odsuwa. Dziewczyna nie wie, dlaczego tak się dzieje, choć przypuszcza, że przyczyna może kryć się w przeszłości mężczyzny i wiązać się z tragiczną śmiercią jego żony oraz tajemniczą blizną na jego piersi. 
Czy Sophie pozna sekret Mattea? Czy uda jej się na nowo rozpalić gorące uczucie, które niespodziewanie ich połączyło? Ma na to mało czasu, bo powrót do Londynu jest coraz bliżej… "

Kathryn Taylor znowu mnie zaskoczyła. Po przeczytaniu drugiego tomu serii nie spodziewałam się, że w „ Zatraceniu” dostane zupełnie nową historię. Przenosimy się z pięknej Anglii do równie uroczego Rzymu. To tutaj sztuka gra pierwsze skrzypce, przez co historia Sophie i Matteo wydaje się jeszcze cudowniejsza niż poprzednia.


Nie ma nic bardziej pełnego tragizmu i smutku niż perfekcyjny obraz, doskonały w szczegółach, który pozostawia w nas obojętność.

Sophie przylatuje do Włoch, aby zdobyć pracę dla swojego domu aukcyjnego, który prowadzi razem z Ojcem. Kobieta chce jak najszybciej wrócić do domu i zająć się tym, co kocha. Jednak sprawy komplikują się. Matteo pokazuje swoją złość już o pierwszego spotkania, nie pomaga,dziewczynie w pracy a wręcz, stara się jej to utrudnić. Praca nad wyceną przeciąga się do kilku tygodniu. Mimo wszystko Sophie zbliża się z Matteo, przez co wywiązuje się gorący romans. 

Myślałam, że miłość to coś trwałego, niemal namacalnego i niezawodnego. Że ma w sobie spokój, jest nienaruszalnym fundamentem, na którym będę mogła oprzeć życie. A nie to całe drżenie, ten chaos, który mnie otacza. (…) Lecz teraz to bez znaczenia, bo nieważne, jak daleko starałabym się uciec, to uczucie zostanie ze mną na zawsze i będę musiała z nim żyć, balansując cały czas nad przepaścią.

Książka, mimo że opowiada, o innej, parzę osób. Ma zbliżone cechy do całej serii. Seks, namiętność, burzliwy romans. Tajemniczy mężczyzna, który za wszelką cenę nie chce dać się poznać. Chociaż widać, że zależy,mu na kobiecie nie,chce sam tego przed sobą przyznać. Ta historia spodobała mi się o wiele bardziej niż poprzednia. To nie znaczy, że poprzednie części były złe. Podoba mi się, że autorka nie rozwijała poprzedniego wątku na siłę i wiedziała, kiedy ma go zakończyć. Sama powieść jest lekka i czyta się ją naprawdę z wypiekami na twarzy. Polecam tę powieść, jak i dwie poprzednie.
Życie jest, jakie jest, i narzekanie na pewno nic nie pomoże

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz