Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 13 września 2017

Doskonała - Cecelia Ahern

Tytuł : Doskonała
Tytuł oryginalny : Perfect
Autor : Cecelia Ahern 
Cykl : Skaza
Tom : 2
Wydawnictwo : Akurat
Data wydania : 19.07.2017
Liczba stron : 480
Egzemplarz : recenzencki 

" Trzymająca w napięciu, szokująca i wzruszająca kontynuacja „Skazy” – powieści, którą znana i ceniona na całym świecie autorka podbiła serca także młodszych czytelniczek. Celestine żyje w społeczeństwie opanowanym obsesją doskonałości. Napiętnowana Skazą, decyduje się na bunt przeciwko nieludzkiemu systemowi. Jedyną osobą, której może zaufać, jest Carrick. Czy dwoje młodych, kochających się ludzi ma jakiekolwiek szanse w walce z bezdusznym, skostniałym porządkiem? Czy zapał i gorąca miłość wystarczą, by skierować świat na nowe tory? "

Cecelia Ahern to autorka, która potrafi zauroczyć nas swoim stylem oraz lekkością pióra. Ostatnio autorka napisała, kilka książek młodzieżowych jedną z nich jest seria „Skaza „, która składa się na dwa tomy. Pierwszy tom serii również miałam okazję wam recenzować. Teraz przyszła pora na „Doskonała „, która również była bardzo dobra jak nie lepsza od poprzedniej części.

W drugim tomie nadal śledzimy losy nastoletniej Celestine, która żyje w brutalnym świecie, w którym za swoje przewinienia zostaje, się napiętnowaną za pomocą wypalania na skórze litery S. Celestine za swoje zachowanie zostaje napiętnowana w każdym możliwym miejscu na ciele. Jednak postanawia obalić władzę i znowu odzyskać pozycję w państwie, w którym mieszka. Czy młoda dziewczyna poradzi sobie w walce z władzą ? Czy zakochany w niej Carrick pomoże jej wygrać ?

Jest osoba, którą wydaje Ci się, że powinieneś być, i osoba, którą naprawdę jesteś. Nie mam pewności, kim powinnam być, ale teraz wiem, kim jestem.

Ahern świetnie poradziła sobie z wykreowaniem bohaterów oraz ukazaniem nam brutalnego świata, jaki stworzyła. Pokazuje ile siły i determinacji kosztowała dziewczynę decyzja o walce. Ile osób zgodziło się jej pomóc, aby wygrać wojnę z władzą i aby Naznaczeni odzyskali swoje prawa do życia. Jeśli szukacie ciekawie napisanej książki, ale nie bardzo oryginalnej to jak najbardziej polecam wam tę serię. Jeśli lubicie, czytać książki Cecelie Ahern to po tę serię też sięgnijcie i dajcie się porwać historii, którą autorka dla nas napisała.


Ironia sprawiedliwości jest taka, że uczucia, które ją poprzedzają, i te, które z niej powstają, nigdy nie są w pełni uczciwe i zrównoważone. Nawet sama sprawiedliwość nie jest idealna.


1 komentarz:

  1. Pierwsza część mi się podobała, z pewnością przeczytam drugą :)
    Pozdrawiam!
    http://loony-blog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń