Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 21 września 2017

Tysiąc odłamków Ciebie - Claudia Gray

Tytuł : Tysiąc odłamków ciebie
Tytuł oryginalny : A Thousand Pieces of You
Autor : Claudia Gray
Cykl : Firebird
Tom : 1
Wydawnictwo : Jaguar 
Data wydania : 10.05.2017
Liczba stron : 366
Egzemplarz : recenzencki 

" Rodzice Marguerite Caine są słynni ze swoich przełomowych odkryć w dziedzinie fizyki. Światło dzienne ujrzał właśnie najbardziej niezwykły z ich wynalazków, pozwalający przeskakiwać pomiędzy wymiarami i mogący zrewolucjonizować naukę. Wtedy jednak ojciec Marguerite zostaje zamordowany, zaś sprawca – jego przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru.Margueritenie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty, za każdym razem przeskakując do innej wersji samej siebie. Ale po drodze spotyka alternatywne wersje dobrze znajomych ludzi – w tym Paula, którego życie coraz ściślej splata się z jej życiem. Niebawem będzie musiała zacząć się zastanawiać, czy Paul naprawdę jest winny – i co czuje jej własne serce. Później zaś odkryje, że prawda o śmierci jej ojca jest o wiele bardziej złowroga niż się tego spodziewała. Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic."

Dziś przyszła pora na to, aby opowiedzieć wam o książce, która była bardzo popularna na blogach w ostatnim czasie. Ja również byłam ciekawa świata, który wykreowała bohaterka. Co trzeba wspomnieć na wstępie, akcja książki toczy się w naszych czasach, ale również w świecie alternatywnym. Rzadko czytam tego typu książki, ale ta naprawdę mnie zainteresowała. Jakie są moje odczucia po przeczytaniu książki ? Zapraszam do dalszej recenzji.

Naszą główną bohaterką jest Marguerite Caine, osiemnastoletnia córka wybitnych naukowców, którzy jako jedyni stworzyli urządzenie do latania między wymiarami. Jednak ich szczęście nie trwa długo. Gdyż ojciec dziewczyny zostanie zamordowany, wszystkie dokumenty i badania na temat Firebirda zostają zniszczone. Do tego znika jeden z badaczy i wszystko wskazuje na to, że ucieka przed karą do innego wymiaru. Dziewczyna jednak nie zgadza się, aby wszystko tak się zakończyło. Przepełniona zemstą wyrusza, na poszukiwania zabójcy ojca, przez co naraża się na niebezpieczeństwo.

„Tysiąc odłamków ciebie „zabrało mnie w niesamowitą podróż. Zwiedziłam nowe alternatywne wymiary, przez co książka naprawdę mnie zachwyciła. Uważam jednak, że czegoś mi zabrakło w całej tej historii i mam nadzieje, że w drugim tomie wszystko się wyjaśni i każdy kolejny tom, będzie coraz to lepszy. Książka to typowa książka młodzieżowa, którą czyta się z zapartym tchem. Przez co po prostu czytamy ją jednym tchem. Jeśli jesteście, ciekawi tej książki to zapraszam do czytania. 


Wiem teraz, że żałoba jest jak osełka. Szlifuje całą twoją miłość, wszystkie szczęśliwe wspomnienia, I czyni z nich ostrza, które rozrywają Cię od środka.


1 komentarz:

  1. Ta okładka jest przepiękna. Ale jakoś nie mam na nią ochoty, może jak szum wokół niej ustanie :)

    OdpowiedzUsuń