Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 11 września 2017

Pochodnia w mroku - Sabaa Tahir

Tytuł : Pochodnia w mroku 
Tytuł oryginalny : A Torch Against the Night 
Autor : Sabaa Tahir 
Cykl : An Ember in the Ashes 
Tom : 2
Wydawnictwo : Akurat 
Data wydania : 28.06.2017
Liczba stron : 512
Egzemplarz : recenzencki 

" Po dramatycznych wydarzeniach podczas czwartej Próby, Elias i Laia uciekają z Serry i ścigani przez wojańskich żołnierzy ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z okrytego złą sławą więzienia w Kauf swojego brata, Darina, jedynego zdolnego przynieść wolność Scholarom. Elias jest zdecydowany pomóc Lai za cenę swojej wolności, a nawet życia. Tymczasem przeciwko Lai i Eliasowi sprzysięgają się wszystkie siły, ludzkie i nadludzkie. Przyjdzie im zmierzyć się z licznym gronem nieprzyjaciół: żądnym krwi imperatorem Markusem, bezwzględną komendantką Czarnego Klifu, sadystycznym naczelnikiem więzienia, a przede wszystkim z Heleną, zakochaną w Eliasie a jednocześnie wierną imperatorowi. Helena, zgodnie z wolą imperatora zostaje wysłana z misją odszukania Eliasa Veturiusa oraz scholarskiej niewolnicy, która pomogła mu w ucieczce i jak się okazuje jest obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami. "

Po długim oczekiwaniu w końcu na polskim rynku pod koniec czerwca została wydana „Pochodnia w mroku „. Jest to nic innego jak drugi tom wszędzie wysławionego „Imperium ognia”. Z tego, co wiem, to autorka będzie również wydawać 3 tom, mam nadzieje, że w Polsce doczekamy się go odrobinę szybciej niż zazwyczaj. Książka opowiada dalszej losy Lai oraz Eliasa. Jeśli jeszcze nie czytaliście, pierwszego tomu to serdecznie zapraszam do nadrobienia zaległości.

Akcja drugiego tomu zaczyna się w tym samym momencie, co zakończenie pierwszego. Laia i Elias uciekają przed żołnierzy z Imperium. Na czele wojska stoi Helena, która kiedyś była przyjaciółką Eliasa. Młodzi zmierzają do więzienia, aby uratować brata Lai i dowiedzieć się jak zniszczyć Komendantkę, Imperatora i wszystkich innych ludzi w Imperium. Wszystko wskazuje na to, że Darin brat Lai m takie informacje. 

Każda udana misja to seria katastrof, którym udało się w porę zaradzić.

Nie wiem jak napisać wam recenzje tej książki, aby nie zdradzić wam za dużo fabuły. Jak pewnie zauważyliście, ta seria bije czytelników na głowę. Mam nadzieje również, że autorka bardzo szybko napisze i wyda trzeci tom, gdyż jestem, niezmiernie ciekawa jak to wszystko się rozwinie. Nie ma chyba żadnej osoby, która by przynajmniej nie słyszała o tej serii. Jest o niej tak głośno, że po prostu wszędzie widzimy okładkę, czy recenzje. Nie będę oryginalna, gdy napiszę wam, że ja również zakochałam się w tej serii i czekam na więcej. Ale muszę wam ją polecić, bo naprawdę jest to jedna z lepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku. Jeśli jeszcze nie znacie to nadrabiajcie zaległości, bo naprawdę warto poznać tę historię. 


To uczucia czynią cię człowiekiem - mówi Elias. - Nawet te niedobre mają swój cel. Nie tłum ich w sobie. Jeśli je zlekceważysz, z tym większą mocą dadzą o sobie znać.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz