Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 27 września 2017

Złotowidząca. Ucieczka - Rae Carson

Tytuł : Złotowidząca. Ucieczka 
Tytuł oryginalny : Walk on Earth a Stranger
Autor : Rae Carson 
Cykl : Złotowidząca
Tom : 1
Wydawnictwo : Jaguar 
Data wydania : 24.05.2017
Liczba stron : 384
Egzemplarz : recenzencki 

" Złoto jest w jej krwi, w jej oddechu, a nawet w jej oczach.Lee Westfall ma silną kochającą rodzinę. Ma dom, który kocha i wiernego rumaka. Ma także najlepszego przyjaciela, którzy być może będzie być kimś ważniejszym. Lee ma także tajemnicę. Wyczuwa złoto w otaczającym ją świecie. Nawet żyły znajdujące się głęboko w ziemi, małe bryłki w strumieniu oraz złoty pył pod jej paznokciami. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, jak potężnym i niebezpiecznym darem została obdarzona. Wie, że w każdej chwili ktoś może go odkryć… "

Nigdy nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Rae Carson. Natomiast, gdy na rynku pojawiła się jej nowa seria „Złotowidząca „wiedziałam, że nie mogę przejść obok niej obojętnie. Cieszę się, że udało mi się ją przeczytać, gdyż naprawdę skradła moje serce. Jeśli jesteście ciekawi, co sądzę o pierwszym, tomie serii to zapraszam do zapoznania się z recenzją.

Jest, rok 1849 co oznacza, że w Ameryce źle się dzieje. Skończyło się złoto, przez co panuje bieda i nie ma pieniędzy. Leah Westfall pomaga rodzicom na ranczu, poluje oraz zajmuje się domem. Jej ojciec jest bardzo chory, a matka nie umie zapewnić rodzinie godnego bytu. Pewnego dnia ktoś morduje ojca oraz matkę Leah. Młoda kobieta jest zdruzgotana i gdy okazuje się, że to jej wuj postanawia uciekać. Dziewczyna bowiem ma, niezwykły dar czuje, złoto, przez co jej życie może być zagrożone. Kieruje się do miasta, gdzie panuje gorączka złota, aby odzyskać wolność. Jednak jej droga okazuje się trudna i niebezpieczna. Czy podróż dziewczyny zakończy się szczęśliwie ?

Bezczynność kusi, chciałabym odpocząć, ale nie śmiem. Z bezczynnością przychodzą złe myśli.

Ciężko ocenić, do jakiego gatunku należy ta seria.  Jest to trochę książka fantastyczna, przygodowa oraz z nutką historii. Ciekawy zabieg, który na pewno kosztował autorkę wiele pracy oraz wysiłku. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Poznajemy trudną drogę Leah do wolności. Jej oddanie przyjaciołom oraz pomoc wrogom. Pokazuje jak żyło się ludziom w tych trudnych czasach. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom i mam nadzieje, że będę mogła szybko go przeczytać.


Ludzie kłamią bez przerwy i to nie robi na mnie wrażenia. Ale jedno małe kłamstewko z twoich ust kompletnie zwala mnie z nóg.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz