Ariana | WS | Blogger | X X

środa, 29 listopada 2017

Na krawędzi wszystkiego - Jeff Giles

Tytuł : Na krawędzi wszystkiego 
Tytuł oryginalny : The Edge of Everything
Autor : Jeff Giles
Wydawnictwo : IUVI 
Data wydania : 10.10.2017
Liczba stron : 384
Egzemplarz : recenzencki 

" Zoe ma 17 lat, zwariowaną matkę wegankę, młodszego brata z ADHD i prawdziwą przyjaciółkę. Ma też za sobą trudny rok, kiedy tragicznie zmarł jej ojciec, a zaprzyjaźniona para staruszków z sąsiedztwa zaginęła bez śladu.
Jakby tego było mało, szukając brata podczas burzy śnieżnej, Zoe zostaje brutalnie zaatakowana i widzi coś, czego nie powinna widzieć. I kogoś. Nazwała go Iks.
Zoe nie wie, że to łowca głów. Tajemniczy, przystojny i nękany losem, którego nie rozumie, pracuje na zlecenie lordów z Niziny – mrocznego i brutalnego miejsca, w które trafiają najgorsi szubrawcy. Tym razem przyszedł po bandytę, który zaatakował dziewczynę.
Iks i Zoe nigdy nie mieli się spotkać. Łowcy z Niziny nie mogą ujawniać się nikomu poza swymi ofiarami. Iks, by uratować Zoe, łamie wszystkie zasady Niziny. I ponosi brutalne tego konsekwencje."

„Na krawędzi wszystkiego „to nie jest taka oczywista książka, jakiej można byłoby się spodziewać. Bo to nie jest książka łatwa, a już na pewno nie romans. Jest to coś, czego się nie spodziewacie. Książka ta zalicza się do gatunku fantastyki i okazała się naprawdę fantastyczną lekturą.

Zoe to 17-letnia dziewczyna, którą wychowuje się tylko z młodszym bratem Jonahem oraz zwariowaną matką. Gdy pewnego dnia dziewczyna wyrusza na poszukiwania brata, który jak się okazuje jest ,w niebezpieczeństwie sama wpada w kłopoty. Jednak to nie koniec, gdyż na pomoc przychodzi im naprawdę niebezpieczny i trochę magiczny mieszkaniec nizin Iks.

„Na krawędzi wszystkiego „to dobrze napisana książka fantastyczna, która wciąga od pierwszych stron. Nie spodziewałam się, że ta książka okaże się właśnie takim odkryciem, ale śmiało mogę powiedzieć, że jest to naprawdę super książką, która długo zostanie w mojej pamięci. Gdy spotkam jeszcze jakieś książki tego autora na pewno sięgnę choćby w ciemno. Jeśli lubicie fantastyki to jest to idealna książka dla was.


Dusze, które zabieramy, straciły prawo do zwania się ludźmi. Są śmieciami, my zaś jesteśmy śmieciarzami.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz