Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 5 czerwca 2018

Bez pożegnania - Mia Sheridan

Tytuł : Bez pożegnania 
Tytuł oryginalny : Preston's Honor 
Autor : Mia Sheridan 
Wydawnictwo : Edipresse Książki 
Data wydania : 28.02.2018
Liczba stron : 352
Egzemplarz : recenzencki

Byli braćmi – bliżniakami – i choć kochałam obu, to moje serce należało tylko do jednego z nich. Annalia Del Valle kochała Prestona Sawyera praktycznie od zawsze. Córka ubogiej imigrantki najmującej się do pracy na farmie, wychowała się w Dolinie Kalifornijskiej jako wyrzutek, mając za dom maleńki budynek gospodarczy, dawną szopę. Ale jej serce odnalazło wolność na bezkresnych polach Farmy Sawyerów i w towarzystwie chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi. Preston wzdychał do Annalii, odkąd był nastolatkiem. Ale przed uczynieniem pierwszego kroku powstrzymywało go poczucie honoru. Aż do pewnego skwarnego, letniego wieczoru, kiedy nie jest się w stanie dłużej powstrzymywać. Tego wieczoru łączą się ich światy – i ciała. Inicjuje to ciąg wydarzeń, który już na zawsze zmieni ich życie. Annalia wróciła właśnie do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na sześć długich miesięcy. Jest pełna determinacji, aby odzyskać swoje serce, swoje życie i dziecko – syna, który przyszedł na świat jako owoc namiętności, miłości i nagromadzonego latami pragnienia. Preston poradził sobie z żałobą, pustoszącą zbiory suszą i targającym duszę cierpieniem, ale nie ma pewności, czy raz jeszcze poradzi sobie z Annalią. I możliwe, że wcale nie ma ochoty próbować. Czy duma i gorycz powstrzymają go przed sięgnięciem po to, czego pragnie przecież od zawsze? Jak naprawić to, co zostało nieodwracalnie zniszczone? Jak wybaczyć niewybaczalne? Jak zrozumieć, że prawdziwy honor wywodzi się nie ze słów i okoliczności, ale z głębi serca, gdzie kryje się prawda? I jak poradzić sobie z dawnymi ranami i odkryć, że zdarza się taka miłość, która jest równie stała i niezmienna jak sama ziemia?  "

Mia Sheridan to autorka, po której książki bardzo chętnie sięgam. Jak wiecie bardzo lubię książki wydawane przez wydawnictwo Otwarte w tej przepięknej szarej szacie graficzej. Dlatego moje zdziwienie było ogromne, gdy weszłam na stronę empik i zobaczyłam, że jest nowa książka tej autorki, też szara ale wydane tym razem przez Edipresse Książki. 

„Bez pożegnania „to książka, która opowiada losy Lii, biednej dziewczynki wychowanej przez matkę emigrantkę, która mieszkała w norze. Gdy matka dziewczyny zachorowała to właśnie ona zaczęła pracować aby utrzymać dom. W książce mamy również dwóch braci Prestona i Cole’a. Lia zna bliźniaków z ich rancza, na którym ich matka zbierała plony razem z innymi ludźmi. Chłopcy bardzo polubili dziewczynkę jednak z czasem pojawiła się również miłość. Lia od zawsze podkochiwała się Prestonie jednak to Cole okazuje się jej chłopakiem. Jak to wszystko się ułoży ? Czy wielka miłość w końcu się odnajdzie ?

Książka świetnie pasuje wydaniem, jak i treścią do serii „Bez ... „tej autorki. Porusza trudne tematy depresji poporodowej, porzucenia swojego dziecka, jak i również podziału ras w tej powieści. Styl autorki oczywiście niczym się nie różni o pozostałych jej pozycji. Oczywiście, że książkę wam polecam, jak i wszystkie pozostałe tej autorki. Na rynku wydawniczym już pojawiła się książka  Bez lęku  którą mam nadzieje w najbliższym czasie również przeczytać.-Szczęście. Hmmm. Być może właściwe słowo to, cel". Szczęście jest cudowne, ale także... ulotne i zależne od tego, co się w danej chwili ma albo czego nie ma. Szczęście... cóż, trzeba je nieustannie karmić, w związku z tym traci sie z oczu życiowy cel. Nie nadaje ono życiu znaczenia. Prawdziwa radość, taka, która przenika życie i przynosi duszy zadowolenie, pochodzi z misji. Cel. Zadowolenie. Radość. Aby je znaleźć, nie szukaj szczęścia. Szukaj tych, którym przyda się twój dar, i go rozdawaj.


2 komentarze:

  1. Książka podobała mi się, ale moim zdaniem, nie była to najlepsza książka autorki. Chyba już nie uda jej się dorównać książce Bez słów,
    którą uwielbiam. 😊

    OdpowiedzUsuń