Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 5 czerwca 2018

Slammed - Colleen Hoover

Tytuł : Slammed 
Autor : Colleen Hoover 
Cykl : Slammed 
Tom : 1
Wydawnictwo : YA!
Data wydania : 15.02.2018
Liczba stron : 282
Egzemplarz : recenzencki 

" Layken skończyła właśnie osiemnaście lat. Kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by móc rozpocząć nowe życie w Michigan.
Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na przyszłość. Zarówno Layken, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, ulubionych miejsc. Nie wiedzą, co ich czeka tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia, choć się martwi, stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, chwilami przezabawnej historii rodziny Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów. "

Przeczytałam chyba wszystkie książki Colleen Hoover, jakie zostały wydane w Polsce. Cała moja miłość do tej autorki zaczęła się za sprawą Hopeless. Gdy wydawnictwo YA ! Postanowiło wznowić „Pułapkę uczuć „ucieszyłam się bardzo, jednak czy ta książka sprostała moim wymaganiom. Czy jest to dobra książka i czy ją polecam ?

Layken to młoda kobieta, która niedawno straciła swojego ukochanego ojca. Wraz z matką przeprowadza się do nowego miasta. Kobieta nie jest wcale zachwycona perspektywą przeprowadzki, jednak nie ma za dużo do powiedzenia. Gdy przyjeżdża pod swój nowy dom, jest smutna i nawet wygłupy jej młodszego brata nie robią na niej wrażenia. Jednak gdy na jej podjeździe pojawia się Will, nagle wszystko się zmienia. Młodzi ludzie zaczynają się spotykać, jednak gdy Will dowiaduje się, że Lyken chodzi jeszcze do szkoły średniej, okazuje się, że młodzi ludzie nie mogą być ze sobą, chociaż naprawdę ciężko jest im się z tym pogodzić. 

„Slammed „to książka, która, mimo że dla nastolatków porusza naprawdę wiele trudnych tematów. Nie wiem, czy wiecie, ale nasi bohaterowie w tej książce muszą podjąć decyzję, jeśli chodzi o ich życie. Nie mogą patrzeć tylko na siebie, a również na inne osoby, które są dla nich ważne. Pokazuje, że życie wcale nie jest takie usłane różami, jak byśmy chcieli, aby było.Do​sta​łam w tym roku lek​cję
od
chło​pa​ka.
Chło​pa​ka, w któ​rym je​stem po​waż​nie, głę​bo​ko, sza​leń​czo,
nie​sa​mo​wi​cie
i nie​za​prze​czal​nie za​ko​cha​na.
On na​uczył mnie rze​czy naj​waż​niej​szej ze wszyst​kich…
Żeby kłaść na​cisk
Na ży​cie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz