Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 5 czerwca 2018

Surogatka - Louise Jensen

Tytuł : Surogatka 
Tytuł oryginalny : The Surrogate
Autor : Louise Jensen 
Wydawnictwo : Burda Książki 
Data wydania : 28.02.2018
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki 

Znasz to uczucie? Kiedy zależy ci na czymś tak bardzo, że prawie byłabyś gotowa za to zabić? Uważaj, o co prosisz… Kat i jej mąż Nick próbowali wszystkiego, żeby zostać rodzicami, i po kolejnej porażce są bliscy rezygnacji. Jednak przypadkowe spotkanie z Lisą, przyjaciółką Kat z dzieciństwa, daje parze ostatnią szansę na spełnienie marzeń.

Ale przeszłość Kat i Lisy jest pełna mrocznych sekretów.Co gorsza, Kat podejrzewa, że Lisa nie mówi jej wszystkiego. Dla Kat to miała być prosta historia ze szczęśliwym zakończeniem – jednak z biegiem czasu na jej perfekcyjnym życiu zaczynają pojawiać się rysy i pęknięcia. W końcu staje się jasne, że kobieta nie może dłużej uciekać przed własną przeszłością, jeśli chce ocalić rodzinę… "

Dawno już nie sięgałam po thrillery psychologiczne. Jednak, gdy sięgnęłam po Surogatkę to przepadłam od razu. Jest to książka, którą warto przeczytać i naprawdę warto zapoznać się z twórczością właśnie tej autorki. Poprzednie książki tej autorki wydane w Polsce czytałam już naprawdę dawno temu, jednak oczywiście również wam je polecam. 

Kat i Nick to małżeństwo, które ma wszystko jednak do pełnego szczęścia brakuje im dziecka o które bardzo mocno się starają. Gdy druga chęć adopcji zostaje odrzucona Kat załamuje się, nie umie sobie wyobrazić, że nigdy nie zostanie matką. Gdy spotyka się z przyjaciółką z dawnych lat Lisą, która opowiada jej o surogacji, Kat wie, że to dla niej jedyna deska ratunku na to, aby być matką. Kobieta zgadza się urodzić dziecko dla Nicka i Kat. Jednak na jaw wychodzą mroczne tajemnice a Kat dowiaduje się że przyjaciółce wcale nie można ufać. 

„Surogatka „to książka, która zachwyci fanów thrillerów. Nie polecam czytać jej w nocy osobą, które później się boją spać, gdyż to naprawdę nie jest lekka i przyjemna książka. Jeśli jednak jesteście miłośnikami pióra autorki, lubicie się bać to jak najbardziej ja polecam wam tę pozycję. Czekam na kolejne książki tej autorki, które mam nadzieje niedługo przeczytać.Każdy człowiek ma własną historię. Pogrzebane żale. Nadzieję, którą próbujemy utrzymać na wodzy, by przypadkiem nie zacząć myśleć, że możemy stać się kimś, kim nie jesteśmy.2 komentarze:

  1. Bardzo lubię thrillery psychologiczne, a ta książka znalazła się w moim zestawieniu najlepszych książek przeczytanych przeze mnie w roku 2018. 😊

    OdpowiedzUsuń