Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 12 czerwca 2018

Marionetka - Amo Jones

Tytuł : Marionetka 
Tytuł oryginalny : The Broken Puppet
Autor : Amo Jones 
Cykl : Elite Kings Club 
Tom : 2
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 17.05.2018
Liczba stron : 280
Egzemplarz : recenzencki 

" Madison Montgomery musi uciekać. Została zdradzona, upokorzona i poznała sekrety chłopaków z Elite Kings Club. Zostało jej bardzo mało czasu. Jeden zły krok, jedna zła decyzja mogą sprawić, że dziewczyna zniknie na zawsze. Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony. Madison zdobywa fałszywe dokumenty i szybko opuszcza kraj. W ucieczce towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka, która też nie ma nic do stracenia. Dziewczyny będą szukały bezpiecznego miejsca jak najdalej od „Królów”, a w szczególności od jednego z nich. Od tej chwili Madison będzie musiała uważać i stale oglądać się za siebie. Jednak czy podróż na koniec świata wystarczy? Jak długo będzie ignorować uczucie, które zrodziło się do bardzo złego chłopaka? "

„Srebrny łabędź „zakończył się w takim momencie, że miałam ochotę rwać włosy z głowy. Chciałam wiedzieć co będzie dalej, dlatego z utęsknieniem czekałam na drugi tom tej serii. Cieszę się, że wydawnictwo Kobiece znowu mi zaufało i mogłam przeczytać „Marionetkę „tak szybko. Czy drugi tom rozjaśnił nam trochę sytuację ? A może mamy coraz to więcej pytań bez odpowiedzi ?

Madison w końcówce pierwszego tomu jest świadkiem morderstwa, które nie miała zobaczyć. Dlatego czym prędzej musi uciekać. Razem z Tatum postanawiają wyjechać. Po dwóch miesiącach odnajduje je Bishop i ratuje z opresji. Elite Kings Club postanowiło sprowadzić dziewczyny z powrotem, do kraju po tym, jak uporali się z zagrożeniem. Jednak Madison dowiaduje się kolejnych rzeczy ze swojej przeszłości, a Królowie zmuszają ją do wyznań, aby dowiedzieć się, co pamięta z okresu, gdy była jeszcze dzieckiem. 

Autorka rozwiązała kilka wątków z pierwszego tomu, jednak zostawiła nas z nowymi pytaniami. Dowiadujemy się kolejnych ciekawych rzeczy z życia Madison. Poznajemy kolejnych nowych bohaterów, którzy nie są wcale przyjaźnie nastawieni. Zakończenie jak w przypadku poprzedniego tomu znowu zaskakuje i wprawia czytelnika w szok. 

„Marionetka „to naprawdę dobrze napisana kontynuacją serii. Mam nadzieje, że w trzecim tomie dowiemy się wszystkiego, co nas nurtuje w tej książce. Mam jednak wrażenie, że sama akcja nie jest tak bardzo wulgarna, jak w pierwszym tomie, a na pewno jest mniej wulgaryzmów w samej akcji książki. Już nie mogę się doczekać trzeciego tomu, aby dowiedzieć się, czy Madison i Bishop stworzą związek z prawdziwego zdarzenia ?


Tylko ty widzisz światło tam, gdzie inni widzą mrok, Madison.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz