Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 7 czerwca 2018

Nowy dom na Wyrębach - Stefan Darda

Tytuł : Nowy dom na Wyrębach 
Autor : Stefan Darda 
Cykl : Dom na Wyrębach 
Tom : 2
Wydawnictwo : Videograf SA
Data wydania : 14.06.2017
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki 

Minęło kilka miesięcy od dnia, w którym Hubert Kosmala po raz ostatni odwiedził Wyręby, jednak wydarzenia, które miały tam miejsce na początku 1996 roku, zaczynają coraz mocniej odbijać się na jego życiu prywatnym i zawodowym. W pewnym momencie uświadamia sobie, że ucieczka od opuszczonego domu i związanych z nim wyrzutów sumienia to droga donikąd, wyjeżdża więc na jakiś czas do Wyrębów, aby zmierzyć się z własnymi demonami i odzyskać spokój ducha. Martwa cisza zalegająca nad tym miejscem jest trudna do zniesienia, a poczucie zagrożenia z dnia na dzień staje się coraz bardziej dojmujące. Czy wszystko zmieni się na lepsze wraz z przybyciem do Wyrębów nowych mieszkańców? A może to właśnie ich obecność sprawi, że Hubert uwierzy we wszystko, co Marek Leśniewski opisał w swoim pamiętniku…?"

Stefan Darda zaskoczył swoich czytelników, gdyż po niemal dziesięciu latach od swojej debiutanckiej premiery powraca, aby na nowo przenieś nad w okolice Domu na Wyrębach, gdzie razem z bohaterem będziemy się bać i odkrywać nowe mroczne tajemnice.

Na wstępie pragnę powiedzieć, że aby przeczytać tę książkę, trzeba najpierw poznać zakończenie poprzedniej. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji jej przeczytać, to nadróbcie szybciutko zaległości. 

W tej części naszym głównym bohaterem jest Hubert Kosmala, w którego to ręce trafia pamiętnik pisany przez jego przyjaciela Marka Leśniewskiego. Mężczyźnie bardzo trudno jest przyswoić to, co opisuje w pamiętniku Marek. Nie umie uwierzyć w to, co się tam działo i ma w głowie, że może to wszystko być nie prawdą, tylko wymyśloną historią Marka. Jednak z dnia na dzień, gdy coraz częściej przemierza dom na wyrębach, zauważa, że w jego życiu wiele rzeczy przybrało inny obrót sprawy. Czy naprawdę grozi mu i jego rodzinie wielkie niebezpieczeństwo ?

W książce mamy również drugiego bohatera tym razem żeńskiego. Naszą bohaterką jest była partnerka Marka, Ewa Firlej. Kobieta długo dochodziła do siebie po tym co spotkało jej ukochanego. Gdy w końcu staje na nogi poznaje nowego mężczyznę, który pomaga zapomnieć Ewie o traumatycznych przeżyciach. Jednak czy ten mężczyzna jest naprawdę tym za kogo się podaje. 

Stefan Darda i tym razem mnie nie zawiódł. Cieszę się bardzo, że jeszcze raz mogłam odwiedzić Wyręby i pozachwycać się ich mrocznym otoczeniem. Mogę wam również zdradzić, że jeszcze w tym roku kolejna książka o Wyrębach, na którą czekam z niecierpliwością.


Niektórzy ludzie pokrywają się twardą skorupą właśnie dlatego, by ktoś z zewnątrz zechciał ją rozbić.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz