Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 17 lipca 2017

Blisko ciebie - Kasie West

Tytuł : Blisko ciebie 
Tytuł oryginalny : By Your Side
Autor : Kasie West
Wydawnictwo : Feeria Young 
Data wydania : 05.07.2017
Liczba stron : 390
Egzemplarz : recenzencki 

" Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.
Wygląda więc na to, że Autumn spędzi następne dni, jedząc przekąski z automatu i gadając z gościem, który ewidentnie nie ma na to ochoty. Na początku rozmowa się nie klei, ale gdy Autumn i Dax stopniowo otwierają się przed sobą, dziewczyna widzi, że coś między nimi iskrzy... i zaskakuje. Ale czy poza szkolną biblioteką ich uczucia mają szansę na przetrwania? Czy każde pójdzie swoją starą drogą, czy może… wyruszą wspólną ścieżką? "

Kolejna książka Kasie West na mojej biblioteczce. Chociaż przeczytałam już wszystkie, to i tak chce więcej. Już nie mogę się doczekać na jej kolejne książki i mam nadzieje, że wydawnictwo Feeria Young nie będzie kazało nam długo czekać. Jeśli ktoś czytał już książki tej autorki, to wie, że je się, po prostu pochłania przy jednym posiedzeniu. Nie inaczej było z najnowszą jej książką wydaną w Polsce. 

„ Blisko Ciebie „ opowiada historię Autumn. Dziewczyny, która przez pomyłkę została zamknięta w bibliotece na 3 dni. Razem z przyjaciółmi miała jechać na ognisko, dlatego wszystkie jej rzeczy zostały w samochodzie jej bliskiego przyjaciela Jeffa. Dziewczyna próbuje się ogarnąć w sytuacji, która ją spotkała. Okazuje się bowiem, że nie jest ona sama. W tym samym czasie spotyka Daxa. Chłopaka, który stroni od przyjaciół, trzyma się na uboczu. Stara się nie przywiązywać do ludzi, gdyż ma naprawdę trudne sytuacje w życiu. Dziewczyna mimo wszystko stara się zbliżyć na Daxa. Gdy chłopak uruchamia alarm, po tym, gdy Autumn dostała ataku paniki, wie, że ich drogi muszą się rozejść. Jednak ani chłopak, ani dziewczyna nie chcą tak łatwo o sobie zapomnieć. 

Książki! Tu wszędzie było pełno książek. Wystarczyłoby chwycić jedną z nich. Zaszyć się w jakimś kącie i czytać, dopóki ktoś mnie nie znajdzie.

Historia Autumn i Daxa, nie jest wcale przesłodzona. Autumn musi zmierzyć się ze swoimi stanami lękowymi. Jej przyjaciel leży w szpitalu i nie wiadomo czy naprawdę się obudzi. Przyjaciel Jeffa obwinia o cały wypadek właśnie ją. Do tego dziewczyna nie wie ,jak ma odbierać swoje uczucia do Daxa , wie, że go kocha , ale obiecała przecież , że nic ich nie połączy , że to będzie tylko odskocznia od rzeczywistości. 

„Blisko ciebie „to kolejna dobra książka Kasie West. Nie piszę tego dlatego, że jest to moja ulubiona autorka. Naprawdę tak uważam, jak również takie samo zdanie ma osoba , która nigdy nie miała styczności z twórczością tej autorki. Oczywiście nie każdemu się ona spodoba, większość osób jednak przeczyta ją z uśmiechem na ustach , i w jeden dzień. Jak wiecie ja ,oczywiście polecam z czystym sumieniem. Mimo że książka jest ,skierowana do młodzieży to nawet osoba dorosła potrzebuje czasami odskoczni od codzienności.


-Chciałbyś może zagrać o coś? - zapytałam, patrząc w jego ciemne oczy.
-Ustaliliśmy już, że nic nie masz - odparł.
-Moglibyśmy zagrać o tajemnice. O pytania.1 komentarz: