Ariana | WS | Blogger | X X

niedziela, 2 lipca 2017

MMA Fighter. Szansa - Vi Keeland

Tytuł : MMA Fighter. Szansa
Tytuł oryginalny : Worth the Chance
Autor : Vi Keeland
Cykl : MMA Fighter 
Tom : 2
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 22.06.2017
Liczba stron : 368
Egzemplarz : recenzencki 

" Przeszłość pozostawia trwały ślad w naszej osobowości, choć czasami usilnie staramy się o niej zapomnieć.
Liv Michaels jest na najlepszej drodze do szczęścia. W końcu otrzymała fantastyczną ofertę pracy i czuje, że spełnia się niemal na każdym polu. Co prawda nie znalazła miłości, ale nauczona przykrym doświadczeniem nie ma w planach romantycznych uniesień.Vince „Niezwyciężony” Stone jest fantazją niejednej kobiety. Przystojny, niezwykle pociągający zawodnik MMA wzbudza powszechne pożądanie. Choć nie wierzy w miłość, potrzeby kobiet przedkłada nad własne – przynajmniej w łóżku. Zbliża się najważniejsza walka w jego karierze, więc nie może się rozpraszać.Tak się składa, że ta para miała już ze sobą do czynienia. Kiedyś łączyły ich nietypowe stosunki, ale zostały bezprecedensowo przerwane. Jednak niektóre sprawy pozostały niedokończone. Kiedy drogi Vince’a i Liv przecinają się ponownie, trudne do określenia napięcie wisi w powietrzu. Nieufność i zaskoczenie miesza się z niepohamowanym pożądaniem. Ale jak można zapomnieć o starych ranach, skoro blizny są jeszcze widoczne? "

Vi Keeland to naprawdę mocno utalentowana pisarka. Jej książki trafiają do czytelnika, chociaż są tylko zwykłym na pozór erotykiem. Jednak jej książki są naprawdę prawdziwe i szczere. Czytelnik może przeżywać wszystko z bohaterami, przez co książka wydaje się jeszcze lepsza. „ Szansa „ to drugi tom serii MMA Fighter. Pierwszy tom mnie naprawdę zachwycił i zaintrygował. Jednak to drugi czytało mi się z zapartym tchem i chciałam więcej Liv i Vince.

W tej części dostajemy historię Vinca. Mogliśmy go już poznać w poprzednim tomie. To ten młody trzynastolatek, który dzięki Nicowi wyszedł na prostą i zmierzył się ze swoimi demonami. Teraz jednak poznajemy go jako dorosłego mężczyznę. Stał się on bowiem naprawdę dobrym zawodnikiem MMA, który poza sportem nie ma innego życia. Przelotny seks z fankami wystarczył mu, aby zmierzyć się z demonami przeszłości. Jednak, gdy na jego drodze pojawia się Liv dziewczyna z przeszłości, poukładany świat Vinca staje,na głowie a on sam nie może przestać myśleć o dziewczynie. Jednak na światło dzienne wychodzą również inne problemy, z którymi para będzie musiała się zmierzyć.

Pewnego dnia ktoś pojawi się w twoim życiu i zrozumiesz, dlaczego nigdy nie wychodziło ci z kimś innym. – Autor nieznany.

Autorka zaskoczyła mnie tym, że w książkę wplotła dalsze losy Elle i Nico. Nie spodziewałam się tego i zakładałam, że już nie dowiem się co u nich. A jednak autorka pokazuje nam ich życie i to bardzo często. Mamy również innych bohaterów z poprzedniego tomu i co najważniejsze mamy walki. Nie tylko same treningi, ale również same walki na ringu. Nie zabraknie również emocji związanych z życiem naszych bohaterów. Autorka bowiem zafundowała nam jazdę bez trzymanki. 

Zawsze przed przeczytaniem literatury kobiecej mam obawy, czy to będzie dobre. Czy autorka da nam coś więcej niż zwykle? Czy będzie oryginalna? Jak wiecie, po książki kobiece sięgam bardzo często, przez co zauważam już pewne schematy, które cały czas się powtarzają. Vi Keeland jednak daje nam coś nowego, oryginalnego, przez co chcemy czytać jej książki i poznawać losy bohaterów. 

Oczywiście warto czytać serię MMA Fighter. Jak i wszystkie książki autorki. Są to książki napisane ze smakiem i naprawdę wyjątkowym stylem. Jeśli znacie, już twórczość autorki to zapewne wiecie,o co mi chodzi. Jeśli nie to jak najszybciej nadróbcie zaległości.


To zabawne, co się dzieje, gdy czujesz, że nie masz już nic do stracenia. Wszystko, co mówisz, jest prawdą. Nie zastanawiasz się, nie owijasz w bawełnę. Gówno cię obchodzi, co ktoś myśli.


1 komentarz: