Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 18 lipca 2017

[PRZEDPREMIEROWO] Miasteczko kłamców - Megan Miranda

Tytuł : Miasteczko kłamców 
Tytuł oryginalny : All the Missing Girls
Autor : Megan Miranda
Wydawnictwo : Znak 
Data wydania : 19.07.2017
Liczba stron : 400
Egzemplarz : recenzencki 

" Byliśmy miasteczkiem pełnym strachu. Ale byliśmy również miasteczkiem pełnym kłamców.
Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i mroczną tajemnicę. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę”. Tyle wystarczy, by wróciła do domu.Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Tajemnica z przeszłości wraca ze zdwojoną siłą, nakręcając spiralę strachu i oskarżeń. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi. Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice? "

„Miasteczko kłamców to debiut Megan. Książka idealna, jeśli chcecie, przeczytać dobry thriller to trafiliście idealnie. Książka przeładowana jest napięciem, strachem. Jeśli macie słabe nerwy to nie będzie to książka do czytania po nocach. Czasami naprawdę można się przerazić. Nie jest to książka dla młodszych odbiorców, raczej skłaniałabym się do stwierdzenia, że książka dla dorosłych i starszej młodzieży.

Akcja książki dzieje się w malutkim miasteczku Cooley Ridge. To tam bez śladu ginie najlepsza przyjaciółka Nicolette — Corine. Przyjaciółka postanawia opuścić to miejsce i zacząć wszystko od nowa. Jednak jedna wiadomość zmiana wszystko i dziewczyna bez wahania pojawia się w miasteczku, aby dowiedzieć się co takie stało się z Corine. Jednak ginie kolejna dziewczyna. Każdy jest podejrzany, jednak również każdy ma alibi. Czy wydarzenia sprzed 10 lat mają związek z kolejnymi zaginięciami ?

„Miasteczko kłamców „to naprawdę dobry pełny grozy thriller. Autorka mimo debiutu już ma naprawdę pokaźną grupę fanów, którzy czekają na jej kolejne książki wydane w Polsce. Ja również zaliczam się do tego grona, gdyż książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i wywołała bezsenność. Jeśli jesteście odporni albo lubicie się naprawdę bać, to ta pozycja będzie idealna dla was. Ja polecam i czekam na kolejne książki autorki.Byliśmy miasteczkiem pełnym strachu, szukającym odpowiedzi. Ale byliśmy również miasteczkiem pełnym kłamców

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz