Ariana | WS | Blogger | X X

piątek, 21 lipca 2017

Debiutant - SJ Hooks

Tytuł : Debiutant 
Tytuł oryginalny : Absolute Beginners
Autor : SJ Hooks 
Cykl : Absolute 
Tom : 1 
Wydawnictwo : HarperCollins Polska 
Data wydania : 24.05.2017
Liczba stron : 272
Egzemplarz : własny 

" We wtorki i piątki Stephen Worthington wykłada na uczelni. W weekendy chodzi na obiad do rodziców. Kilka razy w tygodniu ćwiczy na siłowni z młodszym bratem, a wieczorem wraca do domu o rozsądnej godzinie. Zawsze sam.Stephen ma tylko jeden problem, który nazywa się Julia Wilde. Najbardziej nieposkromiona studentka, jaką spotkał. Nieuprzejma, prowokująca, nieznośnie irytująca. Stephen nie może się doczekać końca semestru, żeby Julia wreszcie zniknęła mu z oczu.
Życie jest jednak pełne niespodzianek. Pewnego wieczoru Stephen trafia do mieszkania Julii. Nagle staje się uczniem w sypialni wyrafinowanej bogini seksu. "

„Debiutant „to książka, która jest z gatunku erotyku. Dlatego nie oczekujmy od niej mocnego przesłania. Autorka postawiła na coś innego. Mało mamy książek, w których to kobieta jest doświadczona i dominującą w związku. Natomiast mężczyzna nieśmiały w stosunku do kobiet i bardzo szarmancki. 

W książce mamy dwóch głównych bohaterów. Stephan 33-letni wykładowca na uczelni. Poukładany, nieśmiały mężczyzna, który jest zupełnym przeciwieństwem swojego przyrodniego brata. Nie jest on mistrzem seksu i wręcz boi się go uprawiać. Julia to 22- letnia uczennica, która jest mocno barwną i kontrowersyjną osobą. Czuje się pewnie, zna swoje wartości i uwielbia seks. Gdy drogi Juli oraz Stephana skrzyżują się, dojdzie do mocnego wybuchu emocji. 

Książka, mimo że jest, dobra to niestety czasami mocno mnie męczyła. Napisana jest ona z punktu widzenia mężczyzny, który okazał się mocno denerwujący. Gdy dochodzi do zbliżenia pomiędzy Julia a Stephanem, on wydaje się taką ciepłą kluchą. Wszystkiego się boi, mimo że miał już kilka partnerek w swoim życiu. Jednak mimo wszystko chce poznać dalsze losy tej dwójki. Mam nadzieje, że w drugim tomie autorka doda trochę pewności siebie Stephanowi. 

„Debiutant „to książka, która nie spodoba się każdemu. Tak jak mówiłam, jest to mocno kontrowersyjna pozycja, która momentami jest po prostu nudna. Podoba mi się natomiast styl pisania autorki, który jest lekki, ale przyciągający. Ja przeczytam kolejny tom, mam nadzieje, że będzie odrobinę lepszy.

Zrozumiałem, że cała moja akademicka wiedza i osiągnięcia w jej sypialni są nic niewarte - tutaj to ja jestem nowicjuszem. Patrzyła na mnie z łóżka i było oczywiste, że czeka na mój ruch. Wyciągnęła rękę w zapraszającym geście i posłała mi uśmiech. Iść czy zostać?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz