Ariana | WS | Blogger | X X

poniedziałek, 3 lipca 2017

Przeklęta - Iga Wiśniewska

Tytuł : Przeklęta 
Autor : Iga Wiśniewska 
Wydawnictwo : Lucky 
Data wydania : 5.07.2016
Liczba stron : 320
Egzemplarz : recenzencki 

" Włóczenie się nocą po Wolnym Mieście Rades nigdy nie było bezpieczne, nie kiedy w mroku czaiły się paranormalne istoty. Gdy coś zaczyna bezlitośnie wybijać zmiennokształtnych, którzy do tej pory uważali się za nietykalnych, zaczyna się wyścig z czasem. Kim lub czym jest morderca? Groźny władca zmiennokształtnych, tajemnicza kobieta, sympatyczny Rosjanin, zakręcony naukowiec i medium połączą siły, by rozwiązać tę zagadkę.
Zegar tyka. "

Wiele dobrego słyszałam o Przeklętej, intrygował mnie opis, podobała mi się okładka, ale jakoś nie mogłam zgrać się z czasem, aby po nią sięgnąć. Dlatego, gdy wydawnictwo wyszło mi naprzeciw i postanowiło, wysłać tę książkę do recenzji ucieszyłam się i od razu zabrałam się do czytania.

Akcja książki rozgrywa się w wolnym mieście Rades. Miasteczko,w którym wszystko płynie swoim rytmem. Nikt nie myśli o złych rzeczach, które czają się tuż za rogiem. Do czasu, gdy zaczynają, znikać zmiennokształtni ich przywódca David postanawia, poprosić o pomoc ludzi w rozwiązaniu ich tajemniczych zniknięć. Jednak czas ucieka,w odpowiedzi dalej nie ma. W poszukiwaniach Davidowi pomaga kobieta i tajemniczy Rosjanin. Co wyjdzie z tego ? Czy David dowie się co dzieje się ze zmiennokształtnymi?

- W porządku, poradzę sobie.
- Jesteś pewna?
- Jak podatków.

Na początku ciężko było mi się wdrążyć w tę książkę. Autorka zastosowała dosyć dziwny zabieg pisania. Pisała w pierwszej osobie, ale z perspektywy kilku innych postaci. Dlatego ciężko było się do tego przyzwyczaić. Uważam jednak, że autorka podołała temu zabiegowi, gdyż wykreowała postacie z mocnym zarysem charakteru. Dowiadujemy się o nich naprawdę wiele i są dla nas całkiem normalnymi ludźmi. Wszystko wyszło,mocno realnie, przez co lektura uciekała nam przez palce.

Podoba mi się styl pisania Igi Wiśniewskiej. Jest,on plastyczny także nie czyta się go ciężko. Autorka ma naprawdę wiele pomysłów i realizuje je w 100%. Podsumowując książkę jest to naprawdę dobra Urban fantastyka. Autorka stworzyła realistyczny, mroczny świat, pełen tajemnic i zagadek. Zmiennokształtni to też swojego rodzaju nowy rozdział w książce. Ja wiem, że takich książek jest dużo, ale tak dobrze napisanych z pasją i przemyślaną fabułą jest naprawdę mało. Polecam, bo nigdy nie jest za późno na tę powieść.


Piękna kobieta różni się od pięknej muzyki tym, że tej drugiej można słuchać w nieskończoność. Kobiety na zakupach nie chciałby słuchać nikt przy zdrowych zmysłach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz