Ariana | WS | Blogger | X X

sobota, 22 lipca 2017

Korona w mroku - Sarah J. Maas

Tytuł : Korona w mroku 
Tytuł oryginalny : Crown of Midnight
Autor : Sarah J. Maas 
Cykl : Szklany tron 
Tom : 2
Wydawnictwo : Uroboros 
Data wydania : 02.04.2014
Liczba stron : 532
Egzemplarz : recenzencki 

" Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien zdobywa pozycję królewskiej zabójczyni. Nie jest jednak lojalna względem tronu, choć ukrywa ten sekret nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.
Nie jest jej łatwo utrzymać tę tajemnicę, zwłaszcza gdy król zleca jej zadanie, które może zniweczyć jej plany. Na domiar złego na horyzoncie majaczą groźne siły, które mogą zniszczyć cały świat i zmuszają Celaenę do dokonania wyboru. Względem kogo okaże się lojalna i dla kogo zechce walczyć? "

Sarah J. Maas naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom Dworów, ale dzisiaj nie na tym będziemy się skupiać. Jak wiecie,pokochałam również serię Szklany tron. Dlatego z przyjemnością przeczytałam drugi tom przygód Cealeny

Kiedy już wszystko sobie poukładasz, zapamiętaj, że nie miałoby to dla mnie żadnego znaczenia. Nigdy nie miało znaczenia. Wybrałabym ciebie. Zawsze wybiorę ciebie.

Celaena wygrała turniej i została Królewskim Obrońcom. Zobowiązała się do wykonywania wszystkich poleceń króla, za co dostaje sowite wynagrodzenie. Niestety musi ona zabijać osoby, które w jakiś sposób naraziły się władcy. Dziewczyna nie jest zadowolona z faktu, że musi usługiwać władcy i wykonywać brudną robotę. Jednak, gdy pewnego dnia dostaje zadanie na zabicie swojego dawnego znajomego, postanawia zagrać nieczysto. Wiele razy musi wyjść z niej bezwzględna, pozbawiona wszelkich zasad zabójczyni. Celaena znowu musi znaleźć tajemnicze moce, które uruchamiają jej oko Eleny, które coraz częściej daje o sobie znać.

„Korona w mroku „to książka o wiele bardziej naładowana akcją, tajemnicami, miłością. Jak Szklany tron „tylko że dwa razy mocniej wprawia czytelnika w zachwyt. Mamy również wątek miłosny, a wręcz trójkąt, gdyż to Dorian i Chaol rywalizują o względy zabójczyni. Przeleje się krew, mroczne intrygi wyjdą na wierzch. Lepiej poznajemy pobocznych bohaterów, dowiadujemy się o ich rodzinach, problemach. Wyjaśnia się wiele tajemnic, ale również wiele pozostaje jeszcze przed nami.

-Na tym etapie naszego planu trzymasz buzie na kłódke i udajesz ciężko kapujący element dekoracji. Nie powinno ci to sprawić szczególnych trudności.

„ Korona w mroku „ bije „ Szklany tron „ po prostu na głowę. Już niedługo zabieram się za kolejny tom. Cieszę się, że nie będę musiała czekać na kolejne losy Celeany i od razu będę mogła poznać dalsze przygody, bo będzie się działo. 

Czy to...Czy to ciasto czekoladowe?
- Przyszło mi do głowy, że po takim dniu będziesz go potrzebowała.
-Bede potrzebowała? Miałeś na myśli " będziesz potrzebowała", a nie "będziesz chciała"?
- Na ustach dziewczyny pojawił sie cień uśmiechu. Chaol omal nie westchnął z ulgą.
- W twoimm przypadku rzekłbym, że ciasto czekoladowe to jak najbardziej kwestia potrzeb".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz