Ariana | WS | Blogger | X X

czwartek, 6 lipca 2017

Dar Serca - Lurlene McDaniel

Tytuł : Dar Serca 
Tytuł oryginalny : Heart to heart 
Autor : Lurlene McDaniel 
Wydawnictwo : Lucy 
Data wydania : 2016
Liczba stron : 208
Egzemplarz : recenzencki 

" Dwie nastolatki Kassey i Arabeth. Nawet się nie znały i nic ich nie łączyło, dopóki jedna drugiej nie podarowała najcenniejszą rzecz na świecie… własne serce.

Od tej chwili już nic nie było takie jak przedtem…
Czy przyjmując czyjeś serce, oprócz niego dostajemy coś jeszcze? "

Nie wiedziałam, czego mam się spodziewać po tej książce. Opis w książce trochę sugerował, ale nie do końca. Dlatego, gdy zaczęłam, czytać okazało się, że całkowicie opis z tyłu nie pasuje, do tego, co znajdziemy w środku. To może nas trochę zmylić, ale jak najbardziej polecam wam tę książkę i jeśli jesteście, ciekawi mojej pełnej opinii to zapraszam do czytania. 

Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza część opowiada nam Kassey, możemy dużo dowiedzieć się o jej życiu, o Elowyn jej najlepszej przyjaciółki, która jest dla niej jak siostra. To one razem wyjeżdżają na wakacje , spędzają czas i wszystko robią razem. Do czasu aż Elowyn zaczyna spotykać się z Wyttem. Ich związek jest burzliwy, ale para naprawdę się kocha. Jednak Elowyn ginie w wypadku samochodowym. W drugiej części dowiadujemy się , że Elowyn została dawcą organów i jej serce trafia do młodej dziewczyny , która od początku swojego życia ma wadę serca. Arabeth po przeszczepie serca Elowyn zaczyna zachowywać się w dziwny sposób. Mówi , myśli i zachowuje się jak Elowyn. Jednak sama nie wie, dlaczego i co nią kieruje. Trzecia część opisuje nowe życie Elowyn. To jak zbliża, się do Kassey jak zaczyna się ich przyjaźń.
 Dar serca  to dobra książka, która opisuje historię dziewczyny po przeszczepie oraz tego, jak cierpią i zachowują się bliskie osoby w otoczeniu. Przyjemna lektura , która umila nam czas , ale nie czytajcie opisu z tyłu, bo jest naprawdę mylący. Polecam wam tę książkę , bo myślę , że mało osób o niej słyszało i jest niedoceniana przez otoczenie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz