Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 18 lipca 2017

Sekrety Sztokholmu - Hanna Lindberg

Tytuł : Sekrety Sztokholmu 
Tytuł oryginalny : STHLM Confidential
Autor : Hanna Lindberg 
Wydawnictwo : Edipresse
Data wydania : 14.06.2017
Liczba stron : 350
Egzemplarz : recenzencki 

" Lennie Lee kieruje popularnym magazynem dla mężczyzn, mieszka w luksusowym apartamencie i nieustannie otaczają go piękne kobiety. Ale dobra passa się kończy. Nakład leci w dół. Przyjaciele odwracają się od niego. I kiedy wszystko wydaje się zmierzać w złą stronę, znajo¬my biznesmen zleca mu zorganizowanie imprezy stulecia. Czy pieniędzy wystarczy na rozwiązanie wszystkich problemów Lenniego?Młoda dziennikarka Solveig Berg, szukając sensacji, popełnia karygodny błąd, traci pracę i zostaje zepchnięta na boczny tor. Pustka i samotność budzą mroczne wspomnienia. Solveig zrobi wszystko, żeby wrócić do gry.
Kiedy policja znajduje zwłoki modelki i blogerki Jennifer Leone, drogi Lenniego i Solveig się przecinają. Nieoczekiwanie dochodzi do wielu wstrząsających zdarzeń.
Sekrety Sztokholmu to trzymający w napięciu thriller, którego akcja rozgrywa się w pełnych blichtru restauracjach z wyższej półki i przeżywającej kryzys redakcji. Książka opowiada o pogoni za uznaniem i miłością we współczesnym Sztokholmie i zadaje pytanie, komu tak naprawdę można zaufać w grze bez reguł. 

Spodziewałam się dobrego mocnego thrillera, jednak nie do końca dostałam, to czego oczekiwałam. Dla mnie jest to dobra książka, ale z gatunku lekki kryminał. Miejscami dzieje się coś, co mrozi krew w żyłach, ale takich sytuacji jest kilka. 

Lennie Lee to kobieta, była blogera, która pojawia się w mieście, gdzie tajemnicze zniknięcia to najgłośniejszy temat. Kobieta chce odbudować swoją renomę i wrócić do zawodu dziennikarki. Młody mężczyzna, dobrze zapowiadający się właściciel pisma, ma, wszystko, czego potrzebuje. Pieniądze, przyjaciół, alkohol. Jednak, gdy wszystkie leci w dół, pieniądze znikają, nie ma,za co kupić alkoholu a przyjaciele się odwracają, nic już nie jest takie samo. 
Mimo że książka nie spełniła moich oczekiwań, to czytało mi się ją dobrze. Autorka ma naprawdę ciekawy styl, który czyta się naprawdę szybko. Uważam, że jeśli ktoś nie oczekuje mocnego akcentu w książce, to ta pozycja naprawdę mu się spodoba. Jeśli natomiast jesteście wymagający i potrzebujecie czegoś naprawdę krwawego i mocnego, nie będzie to pozycja dla was. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz