Ariana | WS | Blogger | X X

wtorek, 4 lipca 2017

Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka - Bruce Porter

Tytuł : Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka , zakładniczka 
Tytuł oryginalny : Snatched: How A Drug Queen Went Undercover for the DEA and Was Kidnapped By Colombian Guerillas
Autor : Bruce Porter 
Wydawnictwo : Kobiece 
Data wydania : 06.06.2017
Liczba stron : 472

Egzemplarz : recenzencki 

" Prawdziwa historia królowej narkotykowego imperium, która zaczęła pracować jako tajna agentkaOparta na faktach elektryzująca opowieść przedstawia życie kobiety uwięzionej między dwoma światami, która niebezpiecznie balansuje na krawędzi.
Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze pociągało ją wszystko co zakazane, również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli, stając wkrótce na czele organizacji."

Po literaturę faktu nie sięgam za często. Kojarzy mi się ona z suchymi faktami, które czyta się źle i w ogóle niewciągającą. Nie umiem przejść obojętnie obok książek, które mówią o mafii, narkotykach i tym czarnym świecie. Dlatego, nie podarowałam sobie lektury Uwikłanej. Jednak nie jest,to taka typowa biografia, o czym opowiem wam później.


Pilar z narkotykami nie miała wiele wspólnego, jednak gdy wyszła, za Ernesto wszystko się zmieniło. To on wprowadził ją w narkobiznes, pokazał, jak wygląda produkcja, rozprowadzanie, pieniądze z tym związane oraz jak z zimną krwią ci ludzie potrafią mordować innych. Uwikłała się w to wszystko przez chciwość. Jednak w końcu musi zdecydować czy chce żyć, czy nie. Dlatego zgadza się pomagać służbą specjalnym do walki z narkotykami. Dzięki Pilar policja w końcu zgarnia szajkę kolumbijskiej mafii i przechwytuje grube miliony. 

Książka pokazuje nie tylko życie od strony mafii i ich działania. Ukazuje, nam również jak przygotowywała się policja do działań operacyjnych. Podoba mi się jednak, że książka mimo faktów, czyta się naprawdę dobrze, niczym dobra lektura sensacyjna. 

„Uwikłana „to książka, którą warto,jest poznać. Jeśli lubicie kryminały, sensacje to będzie to jak najbardziej coś dla was. Uważam jednak, żeby nie zapominać, że jest to książka na faktach, mówi o rzeczach, które naprawdę miały miejsce. Autorka dokładnie podaje daty, miejsca, nazwiska oraz pseudonimy. Jednak polecam tę książkę, każdemu, kto lubi takie klimaty, gdyż jest to kawał dobrej lektury.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz